Yeniden Doğuş

• 🍂🍃Bu çağdan etinizle, kemiğinizle nefret edeceğinize bir şeyler yapın 🍃 Güzel bir şeyler 🍃Yerdekiler ve göktekiler desin ki "Orada güzel şeyler yapan birileri var. .🍂🍃

fzehra

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
1,489
Abdullah Bın Revâha nin Adâletı

Cenâb-ı Hak buyurdu ki meâlen: Ey îmân edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar, adâletle şahitlik edenler olun. Bir kavme olan kininiz sizi adâletsizli e sevk etmesin. Adâlet yapın ki o, takvâya çok yakın olandır. Allahtan korkun. Şüphesiz ki Allah ne yaparsanız hakkıyla haberdardır. (Sûre-i Mâide

Abdullah bin Revâha her sene Haybere gider, Yahûdilerin hurmalarını ve üzümlerini hesaplar buna göre de verecekleri vergileri kendilerine tebli ederdi.

Yahûdiler, bir taraftan Peygamberimize, vergilerini fazla fazla hesapladı ından dert yanarlarken, bir taraftan da Hz. Abdullaha rüşvet vermeye kalkıştılar. Bunun üzerine Abdullah bin Revâha şöyle dedi:

Ey Allah düşmanları! Bana haram mı yedireceksiniz? Allaha kasem ederim ki sizlerin benim gözümdeki kıymeti bir sinek kadar bile de ildir. Bu kadar sizden nefret etmeme ra men, en sevdi im insan bana vazife verdi i için size geldim. Ama size olan kînim, beni aranızda adâlet yapmamaya sevketmez dedi. (Hayatüs-Sahâbe 2/164)

Başak

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
4
Rabbim şefaatlarına nail eylesin,

Ve o Mübareklerin yolunan ayırmasın..

BU mevzular da dikkat çok önemli, her zaman

belki okuma fırsatı buluyoruz,ama adalet deyip geçmemek lazım,

Rabbim hakikatine inmeyi nasip eylesinnn ;(

Ş

ŞEVVAL

Guest
ALLAH RAZI OLSUN ABLA ..çok önemli bir konuya de inmişsiniz ..herzaman heryerde insanlara bakmadan adaletli olmalıyız..

Bir_Katre

RAHMETLE ANIYORUZ DEĞERLİ KARDEŞİM

Aldığı Beğeniler
48
Takım
Galatasaray
Allah razı olsun güzel bir paylaşımdı ellerine sağlık....

Bayram

LA İLAHE İLALLAH

Aldığı Beğeniler
51
Takım
Galatasaray
Güzel bir paylaşim abla Rabbim razı olsun.

Rabbim adaletsizlikden zulüm etmekden korusun biz kullarını.AMİN

FurkanCan

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
6
ALLAH cc razı olsun RABBİM onları örnek almamızı nasip etsın

Üst Alt