Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Dini Içerikli Yazılar
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Fatİha suresİnİn esrari

FATİHA-İ ŞERİFE’NİN ESRARI (الْحَمْدُ ) Beş HARFLİDİR . CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR: BU KULUMA 5 VAKİT NAMAZIN SEVABINI VERİN. (للّهِ) ) ÜÇ HARFTİR.TOPLAM 8 HARF ETTİ. CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA CENNETİN 8

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 09.05.2009, 12:27   #1
vuslatt
Bilgili Üye

vuslatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1.134
Teşekkürler: 140
357 Mesajına 575 kez Teşekkür Edildi
Standart Fatİha suresİnİn esrari

FATİHA-İ ŞERİFE’NİN ESRARI

(الْحَمْدُ ) Beş HARFLİDİR . CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR: BU KULUMA 5 VAKİT NAMAZIN SEVABINI VERİN.

(للّهِ) ) ÜÇ HARFTİR.TOPLAM 8 HARF ETTİ. CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA CENNETİN 8 KAPISINI DA AÇIN.

(رَبِّ الْعَالَمِينَ ) ON HARFTİR.TOPLAM 18 HARF EDER. CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA 18 BİN ALEMİN SEVABINI VERİN.

(الرَّحْمـنِ) ALTI HARFTİR.TOPLAM 24 EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA 24 SAAT İBADET ETMİŞ SEVABI VERİN.

(الرَّحِيمِ) ALTI HARF.TOPLAM 30 HARF EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA 30 (GÜN) RAMAZAN SEVABI VERİN.

(مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ ) ON İKİ HARFDİR.TOPLAM 42 HARF EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA 42 REKAT (5 VAKİTTE 40 REKAT + 2 REKAT KUŞLUK NAMAZI ) NAMAZ SEVABI VERİN.

(إِيَّاكَ نَعْبُدُ )= SEKİZ HARFTİR.TOPLAM 50 HARF EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMU SIRATTA HİÇ BEKLETMEYİN.(SIRATTA 50 SENE BEKLENİR.)

(وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ) = ON BİR HARFTİR.TOPLAM 61 HARF EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA 61 DENİZDEKİ (DÜNYADA KÜÇÜK – BÜYÜK 61 DENİZ VARDIR) HER DAMLA MİKTARI SEVAP VERİN.

(اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ) =ON DOKUZ HARFTİR.TOPLAM 80 HARF EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMUN 80 BÜYÜK GÜNAHINI SİLİN.

(صِرَاطَ الَّذِينَ أَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ) = ON DOKUZ HARFTİR.TOPLAM 99 EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BENİM ESMA – İ HUSNE’MİN SEVABINI VERİN.

(غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ) = ON BEŞ HARFTİR.TOPLAM 114 EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR:BU KULUMA 114 SURENİN SEVABINI VERİN.

(وَلَا الضَّالِّي) = ON HARFTİR.TOPLAM 124 HARF EDER.CENAB-I HAK MELEKLERE ŞÖYLE BUYURUR: BU KULUMA 124 BİN PEYGAMBERİN SEVABINI VERİN.( BİR RİVAYETE GÖRE 124 BİN PEYGAMBER GÖNDERİLMİŞTİR.)

(آمين ) = DÖRT HARFTİR.BUNU SÖYLEYEN DE 4 BELADAN EMİN OLUR:

1)İMANIN ZAİL OLMASINDAN.

2)ARASAT MEYDANINDA Kİ KORKUDAN.

3)SIRATTAN

4)CEHENNEMDEN

AYRICA (آمين) DEKİ

(Elif) =ADEM A.S.

(Mim) = MUHAMMED A.S.

(Ye) =YAHYA A.S.

(Nun ) = NUH A.S. ‘ A DELALET EDER VE ŞU ŞEKİLDE DUA YAPILMIŞ OLUR: YA RABBİ! BU 4 PEYGAMBER’İN YÜZÜSUYU HÜRMETİNE DUALARIMI KABUL EYLE.
ALINTI : Bilgicagi

Sen yine sükutu giyin! Dilersen hiç konuşma. Ben
kelamlarımı çürüttüm yolunda. Çarpsada bir tokat gibi yüzüme, her harfi
yoluna heceledim. Ve bilesin üstüne aşkı giydirdiğim, Söz verdim ben
bu yüreğe, Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim...

Hz. Mevlana...

Uğruna fedakârlık yapmadığın sevgiyi, yüreğinde taşıyıpta kendine yük etme,!''

vuslatt isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil