Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Dua Ufku
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Ya Rahman, ya Rahim, ya Zul Celali vel ikram!

Ya Rahman, ya Rahim, ya Zul Celali vel ikram Allah´im sen benim Rabb´im, bende senin kulunum. Beni Sen yarattin. Gücümün yettiği kadar Sana verdigim sözü tutuyorum. Yaptigim kötülüklerden sana siginirim. Verdigin Nimetlere kar$i kusur ettim,

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 21.02.2008, 13:35   #1
DuayaSevdali
Yenidendogus Üyesi

DuayaSevdali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 857
Teşekkürler: 108
328 Mesajına 679 kez Teşekkür Edildi
Standart Ya Rahman, ya Rahim, ya Zul Celali vel ikram!

Ya Rahman, ya Rahim, ya Zul Celali vel ikram

Allah´im sen benim Rabb´im, bende senin kulunum. Beni Sen yarattin. Gücümün yettiği kadar Sana verdigim sözü tutuyorum. Yaptigim kötülüklerden sana siginirim. Verdigin Nimetlere kar$i kusur ettim, Nefsime zulm ettim. Günahlarimi huzurunda itiraf ediyor, gecmi$ ve gelecek günahlarimi bagi$lanmasini diliyorum. Beni bagi$la. Ne $ekilde olursa olsun, senden ba$ka kimse bütün günahlari bagi$layamaz.
Ey Allah´im, Kalbimi, Gözümü, Kulagimi, Dilimi, Sagimi, solumu, önümü, arkami ve üstümü nurlandir. Ey Allah´im, öfkenden korkarak ve ho$nutlugunu umarak beni Cehennemden koru ve günahlarimi bagi$la. Zira senden ba$ka günahlarimi bagi$layacak yoktur.

Ey Rabb´imiz, Ummet-i Muhammed´e hususiyle alemin dört bir tarafinda mazlum, haksizliga ugrami$´lari ve daginik vaziyette bulunan karde$lerimize, arkada$larimiza, bizi sevenlere, ferec ve mahrec ihsan eyle. Ey Rabb´imiz, her kim olursa olsun dü$manlarimiza kar$i senden fevz, necat, kurtulu$, felah, muvaffakiyet, zafer ve yardim istiyor, dileniyorum.

Ey ihtiyaclari gideren, Ey belalari defeden Rabb´im, bizim ve dünyanin dört bir tarafindaki müslümanlarin bütün ihtiyaclarini gider ve ba$imizdaki belalari defet. Ey Allah´im, biz Ummet-i Muhammed´in daginikligini ba$imizdan gider. Ey Allah´im biz Ummet-i Muhammed´in gönüllerini bir eyle ve rahmetinle muamele eyle.

Ey Allah´im yapip edegeldigimizi bütün i$lerimizin neticesini güzel eyle. Bizleri dünyada rezil rüsvay olmaktan ve ahiret azabindan koru. Ey kalbleri evirip ceriviren Rabb´im, kalblerimizi dinde sabit kil ve ibadet taatine yönlendir. Ey Allah´im, bizleri ihlasli, ihlasin zirvesine erdirilmi$, takva hayati ya$ayan ve Kur´an ahlakiyle ahlaklanmi$ kullarindan eyle.

Ey herkesi halden hale koyan Allah´im, bizleri en güzel hale tebdil eyle. Ey Rabb´im, sevecegin ve razi olacagin i$leri yapmaya bizleri muvaffak eyle. Bütün insanlarin Rabb´I; Allah´im, hastaligimizi gider, $ifa lutfet ve yalniz senin $ifan fayda verir. Öyle $ifa lutfet ki hic hastalik birakmasin.
Ey Allah´im, senden nimetin´in tamamini, günahlardan koruyu$unun devamini, Rahmetinin geni$ligini, afiyetin ve bereketin bollugunu, hayatin refahini, ihsanin sonsuzlugunu, ömrün saadetlisini, nimetinin hepsini, fazlinin en lezzetlisini ve lutfunu isterim.

Ey Allah´im, bizimle birlikte ol, bize kar$i olma. Ey Rabb´im, ömrümüzü saadetle sana erdir, senden beklediklerimizi fazlasiyla gercekle$tir, sabahimizi ve ak$amimizi afiyetle birle$tir, gidi$ ve dönü$ümüzü Rahmetine dogru yönelt ve affinin geni$ hazinelerinden günahlarimizin üstüne yagdir.

Ey Allah´im ayiplarimizin islahiyle bizi nimetlendir, takvayi bize azik eyle, verdigimiz kararlari isabetli kil, tevekkül ve itimatimizi sana döndür. Ey Rabb´imiz, bizi dogru yoldan ayirma, ayaklarimizi sabit kil, kiyamet gününde pi$manligimizi gerektirecek her$eyden dünyada bizi koru, günah agirligini ve kirini üzerimizden kaldir, iyilerin ve salihlerin halleriyle bizi hallendir, kötülüklerle aramiza perde cek bizi $er´den uzakla$tir.

Ey Allah´im, Rahmetinle bizi Ana ve Babalarimizi, Karde$lerimizi ve dostlarimizi, cehennem ate$ine cekip götüren kölelik boyundurugundan kurtar, Ey Allah´im, dualarimizi, namazlarimizi ve ibadetlerimizi kabul eyle. Ey Allah´im, Resulullah(s.a.v.) efendimize ve bütün ailesine ve bütün ashabina selat ve selam eyle...! Amiiiin...! Amiiiin...! Amiiiin...! Velhamdu lillahi rabbil Alemin...

Ya Aziz, ya Gaffar, ya Kerim, ya Settar, ya Alim, ya Cebbar!

DuayaSevdali isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 21.02.2008, 14:22   #2
Gölge
Dost İstersen Allah Yeter

Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İstanbul - Eyüpsultan
İletiler: 4.725
Teşekkürler: 1.548
922 Mesajına 2.288 kez Teşekkür Edildi

Amiiiin...! Amiiiin...! Amiiiin...! Velhamdu lillahi rabbil Alemin...
Bu güzel dua için ALLAH razı olsun ellerinize sağlık kardeşim

Allah'a dayan,hikmete ram ol.
Yol varsa budur
Bilmiyorum başka yol ....

Herhangi bir kimsede, gizli bir aşk derdi yoksa, o yaşıyormuş gibi görünse de, onun gönlü ve canı yoktur. O âdeta gezen, dolaşan bir ölüdür. Eğer aklın varsa, git de Hak'dan derd iste, çünkü derdsiz olmak, aşk derdine düşmemek, tedavisi imkansız bir hastalıktır.

Hz. Mevlâna Muhammed Celaleddin-i Rûmî (k.s.)

Gölge isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 21.02.2008, 14:33   #3
ilminur
Onursal Üye

ilminur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 9.162
Teşekkürler: 9.501
4.266 Mesajına 6.666 kez Teşekkür Edildi
Standart Selam: Ya Rahman, ya Rahim, ya Zul Celali vel ikram!

Amiiiin...! Amiiiin...! Amiiiin...! Velhamdu lillahi rabbil Alemin...

Rabbim razı olsun kardeşim yüreğine sağlık.

Konuşsam Dilim Yanar ...Sussam Kalbim ... (N.F.K)

Gönül ile aklı koydum kafese .. Biri "UMUT" diyor ,biri "KES " diyor . Çırpındıkça kaldım nefes nefese.. Biri "DAYAN" diyor , biri "PES" diyor.. Yüreğim döndükçe döndüm ak kora , sabrım demir aldı , yelkenler fora. Gitmek istiyorum çok uzaklara . Biri "CAN " diyor , biri "ES " diyor...

ilminur isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 21.02.2008, 14:39   #4
Hafız_70
Onursal Üye

Hafız_70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 7.886
Teşekkürler: 2.504
3.114 Mesajına 5.126 kez Teşekkür Edildi

Amiiiiiiiiiiin,amiiiiiiiiiin,amiiiiiiiiiiin

Bi hurmeti seyyidil murselin.Velhamdülillahi Rabbil alemiin.

Allah c.c. razı olsun kardeşim.Elleriniz dert görmesin inş.

Selam ve dua ile kalın.

Hafız_70 isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 27.07.2012, 14:29   #5
Can_Ammar
.(`'·.¸ (`'·.¸*¤* ¸.·'´).

Can_Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: ßitlis/Tatvan
İletiler: 1.676
Teşekkürler: 4.532
761 Mesajına 1.559 kez Teşekkür Edildi

Amin Amin
ALLAH Razı Olsun KArdeşim
Yüreğinize Sağlık .......)

Can_Ammar isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil

Konu Etiketleri
ya zel celali vel ikram , , , ya zel celali vel ikram ne demek , , , , , , zel celali vel ikram ,

Saat : 14:13 |