Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Dua Ufku
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Ne Olur Rabbim Affının Serinliğini Ruhuma Duyur..

Ne olur affının serinliğini ruhuma duyur Ey kudreti sonsuz, merhameti nihayetsiz, bütün âlemlerin yegâne sahibi Yüceler Yücesi Rabb'imiz! Efendiler Efendisi'ne, O'nun nezih ehl-i beytine, seçkinlerden seçkin ashâbına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabb'imiz!

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 09.04.2010, 12:07   #1
~Gülşenî~
Üye

~Gülşenî~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: tekirdağ
İletiler: 19
Teşekkürler: 2
5 Mesajına 20 kez Teşekkür Edildi
Standart Ne Olur Rabbim Affının Serinliğini Ruhuma Duyur..

Ne olur affının serinliğini ruhuma duyur

Ey kudreti sonsuz, merhameti nihayetsiz, bütün âlemlerin yegâne sahibi Yüceler Yücesi Rabb'imiz! Efendiler Efendisi'ne, O'nun nezih ehl-i beytine, seçkinlerden seçkin ashâbına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabb'imiz!

Ey Yücelerden Yüce Rabb'im! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen'in yüce dergâhının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.

Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise ey Rabbim, Hayy'sın, Kayyûm'sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle baş başa kaldılar. Sen, Sen'in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegâne enîsisin!

Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen'in lütfun ve keremindir.

Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen'i bulduklarında Sen'den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen'in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkârlar da "Tevbe, ya Rabbi!" deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabb'im! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen'sin!

Âlemlerin Rabbi Allah'a sonsuz hamd ü senâ, O'nun en büyük elçisi olan Hazreti Muhammed (aleyhissalâtü vesselâm)'a, diğer enbiya ve mürselîn efendilerimize, Hakk'ın mükerrem ibâdı olan melâike-i kirama, yer ve gök ehlinden salih kullara da Cenab-ı Allâmü'l-Guyûb'un ilmi ve malûmatı adedince salât ü selam olsun.

~Gülşenî~ isimli üye şu anda çevrimdışı  
Sağ taraftaki 3 üye yazdığınız bu mesaj için size teşekkür ediyor.
dilsitan (09.04.2010), Geceler (09.04.2010), semerkand (09.04.2010)

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 09.04.2010, 12:10   #2
dilsitan
Ya HaY

dilsitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 14.026
Teşekkürler: 11.527
5.387 Mesajına 9.127 kez Teşekkür Edildi

Amin Amin

Allah razi olsun kardesim....

dilsitan isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 09.04.2010, 13:37   #3
~Gülşenî~
Üye

~Gülşenî~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: tekirdağ
İletiler: 19
Teşekkürler: 2
5 Mesajına 20 kez Teşekkür Edildi

cümlemizden inşallah razı olsun Rabbim

~Gülşenî~ isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 09.04.2010, 15:06   #4
Geceler
Sükut_u Sonbahar

Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 21.019
Teşekkürler: 27.560
10.085 Mesajına 14.788 kez Teşekkür Edildi

Aminnnnn,Aminnnnn
Cenab-i Hak razi ve memmun olsun kardesim güzel dua icin tesekkürler

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 09.04.2010, 23:47   #5
semerkand
Onursal Üye

semerkand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Başakşehir-istanbul
İletiler: 4.485
Teşekkürler: 5.623
2.720 Mesajına 5.854 kez Teşekkür Edildi

Ey affı güzel Rabb'im! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen'sin!

aminn -Bu dua için cenab-ı Hak razı olsun.gönlünüze sağlık

semerkand isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 10.04.2010, 05:59   #6
Hafız_70
Onursal Üye

Hafız_70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 7.884
Teşekkürler: 2.503
3.113 Mesajına 5.125 kez Teşekkür Edildi

Amiiin,amiiin.Paylaşımınız için rabbim razı olsun kardeşim.Ellerinize ve yüreğinize dert keder değmesin.
Selam ve dua ilekalın..

Hafız_70 isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil