Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Dua Ufku
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

İmam Şafii r.a.duası...

Harun Reşid çok kızdığı İmam Şafii yi huzuruna çağırtmış.Rivayete göre amacı ona işkence etmek imiş.Fakat dua ederek huzuruna giren Şaffi ye halife son derece saygı göstermiş.Huzurundan çıktıktan sonra "ne dua ettinki Harun Reşidin gazabı böyle

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 20.08.2010, 10:05   #1
loreS
"ALLAH dE KaLBiM"

loreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: 09
İletiler: 4.500
Teşekkürler: 4.602
2.789 Mesajına 5.979 kez Teşekkür Edildi
Standart İmam Şafii r.a.duası...

Harun Reşid çok kızdığı İmam Şafii yi huzuruna çağırtmış.Rivayete göre amacı ona işkence etmek imiş.Fakat dua ederek huzuruna giren Şaffi ye halife son derece saygı göstermiş.Huzurundan çıktıktan sonra "ne dua ettinki Harun Reşidin gazabı böyle sevgiye dönüştü?"diye soranlara "Malik bana Allah REsulunun Ahzab günü şöyle dua ettiğini söyledi bende bu duayı okudum"demiş.
türkçesi;"Bağışlayan ve esirgeyen Allahın adıyla;
__Allah kendisinden başka allah olmadığına şahitlik etti.melekler ve adaletle hareket eden ilim sahipleri de buna şahitlik ettiler ki O'ndan başka Allah yoktur.O üstündür hikmet sahibidir.Muhakkaki Allah katında din islamdır.Bende Allahın tanık olduğu şeye tanıklık ederim ve bu tanıklığı Allaha emanet ederim onu bana kıyamet gününde versin.Allhım her türlü afet ve beladan gece ve gündüz gelecek musibetlerden kutsallığının nuruna kutluluğunun nuruna kutluluğunun büyüklüğüne temizliliğinin azametine sığınırım.Hayırdan başka bizi herşeyden koru bizde yalnız hayır ver.Allahım sığınacağım varlık sensin sana sığınırım ilticagahım sensin sana iltica ederim.yalnız senden yardım dilerim ey huzurunda zorbaların küçüldüğü firavunların boyunlarının eğildiği Rabbim senin yüzüstü bırakmandan örttüğünü açmandan senin zikrini unutmaktan şükründen yüz çevirmekten sana sığınırım.gece ve gündüz uykuda ve uyanıkken hazarda ve seferde hayatta ve ölünce senin himayendeyim.seni anmak benim şiarım seni övmek benim örtümdür.senden başka Allah yoktur.Azametini tebcil için zatının yüceliğini anmak için seni tesbih eder sana hamdederim.Beni yüzüstü bırakma kullarının şerrinden beni koru senin korumanın çadırını üzerime ger,beni inayetinin hıfzına dahil eyle,bana hayır lutfeyle ey merhametlilerin en merhametlisi"AMİN İNŞAALLAH

alıntı Hilvetül_evliya

loreS isimli üye şu anda çevrimdışı  
Sağ taraftaki 2 üye yazdığınız bu mesaj için size teşekkür ediyor.
Berrak_Su (20.08.2010), KanDamLaSi (20.08.2010)

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 20.08.2010, 10:18   #2
Berrak_Su
Özel Üye

Berrak_Su - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 3.694
Teşekkürler: 4.013
1.709 Mesajına 3.037 kez Teşekkür Edildi

aminn ALLAH razı olsun..

Bir GüLüş Kadar İçten Bir GüLüş Kadar Gerçegiz
Kim OLdumuz Ne OLdumuz ÖnemLi DeiL Kendimizi İfade EdebiLdimiz Yerdeyiz
◄███▓▒░░YENİDENDOĞUŞLUYUZBİZ░░▒▓███►
SeviLdimiz Kadar DeiL SevebiLdimiz Kadar DeğerLiyiz

Berrak_Su isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için Berrak_Su'a Teşekkür Edenler :
loreS (20.08.2010)
Alt 20.08.2010, 10:43   #3
KanDamLaSi
Ubeyd

KanDamLaSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 7.684
Teşekkürler: 3.410
1.522 Mesajına 2.732 kez Teşekkür Edildi

kaLb-i amin bu güzeL duáya…

Rahman razi oLsun karde$im…

KanDamLaSi isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil