Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Fıkıh Kösesi
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Benİm bacİm

Üye Etiketleri

Like Tree3Beğeni
  • 3 Mesaj Yazan NuRLuİnCİ

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 03.04.2009, 03:07   #1
NuRLuİnCİ
Üye

NuRLuİnCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: samsun
İletiler: 9
Aldığı Beğeniler : 11
Beğendiği Mesajlar : 0
Standart Benİm bacİm

''HATIRLAT ŞÜPESİZ HATIRLATMA MÜ'MİNLERE FAYDA VERİR'' ZARİYAT;55
EVET Bacım artık kendine gelmelisin,uyanmalısın,toparlanmalısın,Müslümanlığ ınla ve örtünle övünmelisin.
Çekinerek,korkarak,utanarak değil.Başını dimdik tutarak,örtünle övünerek,gururlanarak yürümelisin.
ÇÜNKÜ Sen Zelil değil, AZİZSİN.
Değersiz değil değerlisin. Şerefsiz değil ŞEREFLİSİN. Onursuz değil onurlusun.
Sen ALLAH'a güvenen O'na dayanan, O'na ibadet eden değerli bir kimsesin.
Sen CENNETİ kuru sözlerle,cansız ibadetlerle veya bilgisiz ve şuursuzca yapılan işlerle kazanacağını mı zannediyorsun?!

HAYIR,HAYIR! CENNET ALLAH'ın malıdır ve ALLAH'ı malı zannettiğin kadar ucuz değildir. Aksine paha biçilemez bir değerdir. Ve CENNET yanlız ALLAH'a ve Peygambere aleyhisselam'a itaat eden kimseler için hazırlanan bir yerdir

(DİKKAT bir UYARI Fakat sakın örtünmüş gibi yapma dinle alay etme. Başını deve hörgücü gibi yapma bunu yaparsan unutma CENNETİN kokusunu bile alamazsın. Ebu Hureyre (radıyallahu anh)'dan Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: ''Cehennem ehlinden iki sınıf var ki ben onları görmedim: Sığır kuyruğu gibi kamçıları olan,bunlarla insanlara vuran bir topluluk ve elbise giyinmiş fakat ÇIPLAK olan, (erkekleri kendilerine meylettiren) ,salınarak yürüyen,başları DEVE HÖRGÜCÜ gibi (yaplmış) kadınlar...Bunlar Cennete giremezler ve Cennetin kokusunu da duyamazlar.Şüpesiz Cennetin kokusu şu kadar mesafeden duyulur.'' Sen yanlız ALLAH'ın emrettiği gibi örtün... Unutmaki Kadın islam'da şeref ve değer buldu ve buna yer gök ve arasındakilerde şahiddir ki cahiliyyede kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu da bu islam'la yasaklandı ve kadınında bir insan olduğu ve hakları olduğu bildirildi,buna karşılık izzeti zilletle değişenlere (örtüsüne sahip olamayanlara) sorarım sizin RABBİnize şükrünüz teşekkürünüz kuluğunuz bumudur?!

Resulullah Aleyhisselam şöyle buyurur: ''Bir kadın koku sürünerek dışarı çıkar ve koku ulaşsın diye bir topluluğun yanına uğrarsa,zinaya bir adım atmış olur.'' (Tirmizi,Edep,35; Nesai,Zine,35)

''ALLAH (C.C) bizleri islam'la şereflendirdi, şayet izzeti başka yerde ararsak ALLAH bizi aleme rezil kılar.'' Hz. UMER Radıyallahu anh.

Evet' Durum öyle bir boyuta ulaştı ki,yerin dibi yerin üzerinden hayırlı oldu.Vahşi hayvanlarla yaşamak ,bu insanlarla yaşamaktan güzel oldu. Tağutların(azgınların,şeytanların,haddini aşmışların...) zulmünden dolayı denizde ve karada her yeri fesat kapladı. Bereketler gitti,ürünler azaldı. Pis amellerden, fahişelik ve ahlaksızlığın çoğalmasından gündüzün ışığı vegecenin karanlığı ağladı. Bu bir azabın yaklaşma alametidir.
Karanlığı uzun sürecek bir gecenin alameti.
Eğer ALLAH'ın davetçileri hakkı haykırmazlarsa,münkeri değiştirip tevhidi açıklamazlarsa insanları tağutun kanunlarına tapmaktan Kurtarmak için çalışmazlarsa,durum çok vahim olacaktır.

Şurası unutulmamalıdır ki, benim bacım, paha biçilmez değerdeki varlığını, şeytani gözlerin iğrenç bakışlarından korumak için giyindiği simsiyah çarşafıyla, imanla atan kalbiyle, irfanla çalışan aklıyla ve tavizsiz vakur karakteriyle eşsiz bir âbidedir.

BENİM BACİM

Arkasına sığındığı örtü onun esaret zinciri değil, hürriyet belgesidir.

Evinde oturup sokaklara çıkmaması, açılıp saçılmaması onun kokuşmuşluğuna değil, korunmuşluğuna, asaletine ve temizliğne delalettir.

Kocasının getirdiği parayı yemesi, onun kapıdan karşılayıp güleryüzle içeri alması ekonomik bir zillet değil bilakis, ideal işbölümünün gereklerini yerine getirmesidir.

O, alacağı bir kaç kuruş için, yolda, otobüste perişan olan; işyerinde ezilen, bazan da süflîleşen çağdaş kadından çok daha farklıdır.
Onun oturuşu miskince bir bekleyiş değil büyük bir istikbale hazırlanıştır.

Geleceğin mücahid erlerine ana olma istikbaline.

O, Rabb'inin kendisine verdiği haklardan memnun ve fazlasıyla razıdır.

Kafirlerin daha büyük değerlerini elinden çekip almak için yem olarak önüne sürdükleri sahte hürriyetlere, haklara ihtiyacı yoktur.

Çünkü o, hiç bir sistemin yapamıyacağı kadar hür, hiç bir mükafatın edemiyeceği kadar mutludur.

O benim bacımdır.

Onun namusunu korumak ve islâm'ın koyduğu ölçüler dahilinde muhafaza etmek benim görevimdir.

O, benim bacımdır. Onun namusunun dokunulmazlığı vardır. Namusunun ve namusuna gelinceye kadar en ufağından en büyüğüne bütün değerlerinin...

Onun dokunulmazlığının garantisi kalbimizdeki sönmez inancımızdır.

Esselamualeykum ve Rahmetullahi ve Beraketuh
semerkand, *_NaZLı_* ve ozan bu mesajı beğendi.
MEVLEM İHMAL DEĞİL ANCAK İMTAHAN EDER
...

NuRLuİnCİ isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 03.04.2009, 03:10   #2
ozan
Siyah Sancak

ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: BURSA
İletiler: 173
Aldığı Beğeniler : 120
Beğendiği Mesajlar : 85

RABBİM razı olsun..
çok güzel bir paylaşım..
Selam ve DUA ile...

Ölümden degil, gelecekten korkuyorum.

ozan isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 03.04.2009, 04:00   #3
semerkand
Onursal Üye

semerkand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Başakşehir-istanbul
İletiler: 4.485
Aldığı Beğeniler : 5855
Beğendiği Mesajlar : 5625

Allah cc razı olsun.. güzel bir paylaşım

semerkand isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 03.04.2009, 06:50   #4
*_NaZLı_*
(*_BABASININ_KIZI_*)

*_NaZLı_* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: AfyonKaraHisar
İletiler: 3.502
Aldığı Beğeniler : 2337
Beğendiği Mesajlar : 4272

RABBİM razı olsun...

*_NaZLı_* isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 03.04.2009, 08:12   #5
sümeyya
SüKuT

sümeyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa-Tokat
İletiler: 4.736
Aldığı Beğeniler : 2339
Beğendiği Mesajlar : 1974

Allah razi olsun kardeŞİm gÜzel bİr paylaŞimdi.
ŞİMDİ SUS GÖNLÜM!SUS VE TESLİM OL!FANİ UMUTLARLA TÜKENMEKTEN VAZGEÇ.DÜNYA BUNA DEĞMEYECE KADAR KISA.SABIR ZAMANI KISA.BİR ŞİMŞEK PARILTISI KADAR KISA!UNUTMA EY GÖNÜL,BURASI DÜNYA!SEFASI DA FANİ,CEFASI DA..NE OLUR GÖZLERİN YAŞARSADA,DİLİN ANCAK RABBİNİN RAZI OLDUĞU SÖZ SÖYLESİN.SABRET GÖNLÜM!PES ETME!!!

BİR_KATRE

sümeyya isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 03.04.2009, 08:31   #6
hakan55
Portal Yerlisi

hakan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: samsun
İletiler: 2.488
Aldığı Beğeniler : 1309
Beğendiği Mesajlar : 642

Güzel bir paylaşımdı emeğine yüreğine sağlık. Rabbim razı olsun...
Tasavvuf, cemaat hâlinde ve birlik içinde Allah yolunda yürümektir,topluca tövbe etmektir,topluca Yüce Allah'ı zikretmektir,topluca Hak'ka yönelmek ve birbirini Hak yolunda desteklemektir,bir Kâmil Mürşid nezaretinde topluca Yüce Allah'ın ipine yani dinine, sünnete, takvaya ve ihlasa sarılmaktır

hakan55 isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 15.04.2009, 04:57   #7
ipeklikurdela
Yenidendogus Üyesi

ipeklikurdela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Samsun
İletiler: 343
Aldığı Beğeniler : 217
Beğendiği Mesajlar : 60

Allah razi olsun..

ipeklikurdela isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil