Yenidendogus

Yenidendogus (http://www.yenidendogus.net/forum/index.php)
-   Genel Spor Haberleri (http://www.yenidendogus.net/forum/genel-spor-haberleri/)
-   -   Müslüman futbolcular'ın isteği... (http://www.yenidendogus.net/forum/genel-spor-haberleri/49429-mueslueman-futbolcularyn-istedhi.html)

Beste 06.04.2013 11:48

Müslüman futbolcular'ın isteği...
 

7 futbolcu birleşti.

Daily Mirror'ın haberine göre, bünyesinde yedi tane Müslüman futbolcu bulunan Newcastle United, oyunculardan gelen ısrarlı talepler üzerine mescid açtıklarını duyurdu.
Daily Mirror'a konuşan bir Newcastle United yetkilisi, Müslüman oyuncuların maçtan önce namaz kılmak gibi bir adetlerinin olduğunu belirterek, "Bu oyuncularımız daha önce stadtaki çeşitli odalarda namaz kılarak maça çıkıyorlardı. Oyuncularımızın yeni mescidle daha huzurlu maça çıkacaklarını düşünüyoruz" dedi.

Özellikle büyük maçlardan önce dua etmenin önemli bir alışkanlık haline geldiğini belirten yetkili, “En dindar oyuncumuz Demba maçlardan önce mutlaka dua ediyor ve arkadaşları da ona katılıyor. Mescidin oyuncular aralarında arasındaki bağları kuvvetlendireceğine inanıyoruz” diye konuştu.


İngiliz Premier Ligi'nde en fazla Müslüman oyuncu bulunduran Newcastle United'ta, Papiss Cisse, Cheick Tiote, Hatem Ben Arfa, Massadio Haidara, Mapou Yanga-Mbiwa, Moussa Sissoko ve Mehdi Abeid gibi Müslüman futbolcular top koşturuyor.

Takımdaki Müslüman oyuncular bir süre önce de, İslami kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle formalarına bir bahis firmasının reklamının alınmasına karşı çıkmıştı.


http://tumhaber.com.tr/images/ajanslar/dha_logo.png

*TalhA* 06.04.2013 11:59

Bizim burda olsaydı şeriat geliyor diye takımdan atarlardı.Oruç bile tutturmuyolar ne biçim bir adalet anlamadım gitti.

Güner58 06.04.2013 12:06

Maşallah yaa ne güzel Rabbim sayılarını artırsın
paylaşım için teşekkürler.

İsrâ 06.04.2013 12:35

Helal olsun


Saat : 16:41 |

Powered by vBulletin® Version 3.8.9 Beta 1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1