Portal
Geri git   Yenidendogus > Edebiyat Konulari > Güzel Sözler ve Edebi Yazılar
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Medine'de 7 yaşındaki çocuğun Efendimiz'e mektubu

*Medine de bir sirkette elektrik teknisyeni olarak calisan Allah dostu ve peygamber asigi bir kardesimiz isin son gunu sabah mesaisinde kendisine verilen teknik gorevi tamamlayip ayrilmak uzere iken Resulullahin Ravzasinda elektrik carpmasi sonucu vefat etti

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 20.04.2009, 16:36   #1
menzil_gülü
Ne Mutlu Müslüman olana..

menzil_gülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 2.591
Teşekkürler: 2.405
1.020 Mesajına 1.690 kez Teşekkür Edildi
Standart Medine'de 7 yaşındaki çocuğun Efendimiz'e mektubu

*Medine de bir sirkette elektrik teknisyeni olarak
calisan Allah dostu ve peygamber asigi bir kardesimiz isin son gunu sabah mesaisinde kendisine verilen teknik gorevi tamamlayip ayrilmak uzere iken Resulullahin Ravzasinda elektrik carpmasi sonucu vefat etti ve Cennetul Bakiye defnedildi Tabii ailesi mecburi istikamet Turkiye'ye dondu O zaman 7 yasinda olan oglu bugun ortaokul ogrencisi

Kompozisyon dersi odevi olarak bir makale yazmis ve birincilik almis

PEYGAMBER SEVGISI;

Bir seni günesim, bir babami, bir de terliklerimi
birakmistim geldigim yerde

Bir ilkbahar gununde guller gibi kokan Medine'de dunyaya gozlerimi acmistim Dogdugum hastane senin Ravzanin hemen yani basinda oldugu icin,duydugum ilk koku senin bahcenin gul kokulari olmus

Babam gelip de daha kulagima ezan okumadan,
kulaklarim senin mescidinin ezan sesleriyle sereflenmis 40 gunluk oldugumda ilk
ziyaretimide senin Hane-i Saadetine yapmisim Ilk adimlarimi senin Ravzandaki mermerlerinde atmis ve Rabbimle ilk bulusmami, ilk secdemi senin mescidinde yapmisim Hemen hemen yaptigim her ilkte sen varsin Daha konusmasiniogrenmeden seni sevmeyi ogrendim ben

Belki seni cok tanimazdim ama, sanki bana cok cok yakinmissin gibi severdim seni Senin evini her ziyarete gelisimizde seni gormesek bile senin varligini hisseder, evinden her ayrilisimizda
huzunlenirdikCocuklar evde sikilinca babalari parka, eglence yerlerine gotursun isterler Biz Medine'de yasadigimiz surece hic
babamizdan parka goturmesini istemedik Bizim canimiz sikilmaz miydi acaba hic? Sanirim Medine'deki hicbir cocugun cani sikilmazdi Cunku orada hicbir yerde olmayan gul
bahcesi ve bahcenin biricik efendisi vardi Bizim vaktimizin cogu o bahcede gecerdi Senin bahcenin mermerlerine ayakkabi ile basamazdik
Yalinayak dolasirdik mermerlerin ustunde Kim bilir, korkardik belki de
bahcenin gullerine basivermekten Yazin mermerler ayaklarimi yakardi
Olsun bu da bizim hosumuza giderdi Babama sormustum bir seferinde

- babacigim neden Medine bu kadar sicak diye

Babam da
- evladim Medine'de iki tane günes var da ondan,
derdi

- Nasil olur babacigim, gunes bir tane degil mi? derdim

Babam gulerek

- bak yavrum dogru, butun dunyayi isitan bir gunes var ama bir de alemleri isitan ve aydinlatan gunes var O gunes de Medine'de olunca sicaklik iki kat oluyor

Babamin bu cevabi hosuma giderdi ve isinirdim

Gercekten de ayaklarimizi mermerler isitiyordu ama senin gunesin de, sicakligin da icimizi isitiyordu Medine'den ayrildigimizdan beri
belki ayaklarimiz isiniyor ama icimiz bir turlu isinamiyor Cunku gunesimizin en buyugunu orada birakmistik Ben gunesimi kaybetmistim Onun evine, bahcesine gidemiyordum artik Geri isigi ta buralarda bizi aydinlatiyordu ama
icimi isitmasi icin onun Ravzasinda yalinayak kosmam lazimdi

Evet, bahcende yururken ezanlar okunurdu Oyle guzel okur ki Medine muezzini ezani, sanki Bilali Habesi okuyor sanirsiniz Namaz kilmak icin Mescide kostururduk, bilir bilmez Babamin yaninda namaz kilardik Buyuk sutunlarin altindan gelen soguk havadan saclarimizi savurturduk Zemzem bardaklarindan guller yapardik Namaz kilarken yanimiza usulca bir kedi sokulurdu Babam 'incitmeyin sakin, onlar Ebu Hureyrenin kedileri' derdi, biz de inanirdik senin Mescidine kediler de girebilirdi Sen cok iyi bir ev sahibiydin cunku

Carsamba gunleri hep Uhud'a giderdik Senin cok sevdigin amcani ziyaret etmeye, o bizim de amcamizdi Kardeslerimle Ayneyn tepesine ikar oradan Uhud'da yatan 70 sehide selam verirdik

Uhud dagina her baktigimizda sanki orada seni gorur gibi olurduk Uhud'da senin Ravzanin kokusu gibi gul kokardi Orasi da ayri bir gul bahcesi idi sanki

Iste benim yedi senem ki en degerli en guzel yillarim senin koyunde, senin gul bahcende, senin savastigin yerlerde sanki yanimda sen varmissin gibi seninle dopdolu gecti Seni gormesem de seninle yasamaya o kadar alismistim ki senin yanindan ayrilirken sanki bir yanim, bir canim, bir param orada kalmisti

Buralari bana gurbet oluverdi

Elimde olsa hemen yanina kosar gelirim ama hep
buyuyunce gidersin diyorlar Ben sirf senin yanina gelebilmek icin buyumek istiyorum Senin yanina geldigim zaman buyumus bile olsam bahcendeki mermerlerde yalinayak dolasacagim Ta ki gunesin icimi isitana kadar Senin hasretinden icim usuyor Belki hasretin herkesi yakar, beni de isitiyor iste Cunku benim ruhum dogdugumdan beri senin sevginle isinmaya aliskin

Senin sicakligina o kadar muhtacim ki Ne olur ben sana gelemesem bile sen beni hic birakma Isiginla gecelerimize nur ol

Sicakliginla butun zerrelerimizi isitiver Hani sana Medineyken komsuyduk ya, evlerimiz birbirine cok yakindi Senin varligin bize guven verirdi hep Yine oyle ol, ara sira da olsa evimizi sereflendiriver Hem benim adim Nebi, aynen seninki gibi Bu ismi bana seni cok seven bir dostun koymus Diger adim da Muhammed, yine senin gibi Bu ismi de canim babacigim koymus Buraya gelirken senin köyünde biraktigimiz babacigim

Sana benzeyen bir yanim daha var Ben de senin gibi babasiz buyuyorum Ben cok sansliyim,sen bize asla yetimligimizi hissettirmedin

Medine'den ayrildigimizdan beri sanki sen hep yani basimizdaymissin gibi hissediyorum

Geceleri korkmadan guvenle uyuyorum hep Seni tanidigim ve seni sevdigim icin Rabbime binlerce kez tesekkur ederimBabam senin koyunde kalmisti Biz babamin cenazesini
gomerken agabeyimin terlikleri babamin kabrine dustu ve orada kaldi Ben o terlikleri cok kiskandim Cunku abimin terlikleri hep babamla
kalacakti Babami son ziyaret edisimizde bende kimse gormeden terligimi babamin kabri ustune gomuverdim Iste simdi benim terligim de hep babamla kalacakti

Evet demistim ya bir gunesimi, bir babami, bir de
terliklerimi birakmistim geride Babam ve terliklerim hep oradaydi,gelemezlerdi Ama gunesim hep yanimizdaydi Yetimlerin efendisi, yetimlerini hic isiksiz birakir mi? Dunyanin bir ucuna gitmis olsaydik bizi birakmayacagini biliyordum

Gozumuz gonlumuz seninle aydinlanir efendim
Ruhumuz, icimiz sicakliginla isinir

Bir gun sana gelisim gec bile olsa bana,
Gul bahcesinin mermerlerinde yalin ayak kosmak

Ta ki askinla, sevginle butun bedenim yanip
kavrulsun Terliklerimi biraktigim o guzel mabed son duragim olsun

Nebi Doganay

мєνℓαм ѕєη´∂єη gєℓєηє,gєℓмєуєηє; ηє ѕєкιℓ∂є вєℓιяℓємιѕѕєη кα∂єяιмє,вυ σуυη∂αкι вι¢∂ιgιη яσℓüмє,уüяєктєη кσ¢αмαη вιя єуναℓℓαн....

menzil_gülü isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için menzil_gülü'a Teşekkür Edenler :
İsrâ (08.03.2012)

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 20.04.2009, 16:49   #2
hakan55
Portal Yerlisi

hakan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: samsun
İletiler: 2.488
Teşekkürler: 642
965 Mesajına 1.307 kez Teşekkür Edildi

Rabbim razı olsun birkere daha okumuştum hatta klip şeklinde. Emeğine sağlık...
Tasavvuf, cemaat hâlinde ve birlik içinde Allah yolunda yürümektir,topluca tövbe etmektir,topluca Yüce Allah'ı zikretmektir,topluca Hak'ka yönelmek ve birbirini Hak yolunda desteklemektir,bir Kâmil Mürşid nezaretinde topluca Yüce Allah'ın ipine yani dinine, sünnete, takvaya ve ihlasa sarılmaktır

hakan55 isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 21.04.2009, 02:37   #3
sümeyya
SüKuT

sümeyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa-Tokat
İletiler: 4.736
Teşekkürler: 1.974
1.398 Mesajına 2.340 kez Teşekkür Edildi

GÖzyaŞlari İle okuduĞum bİr yazi İdİ. EmeĞİne yÜreĞİne saĞlik bacim.
ŞİMDİ SUS GÖNLÜM!SUS VE TESLİM OL!FANİ UMUTLARLA TÜKENMEKTEN VAZGEÇ.DÜNYA BUNA DEĞMEYECE KADAR KISA.SABIR ZAMANI KISA.BİR ŞİMŞEK PARILTISI KADAR KISA!UNUTMA EY GÖNÜL,BURASI DÜNYA!SEFASI DA FANİ,CEFASI DA..NE OLUR GÖZLERİN YAŞARSADA,DİLİN ANCAK RABBİNİN RAZI OLDUĞU SÖZ SÖYLESİN.SABRET GÖNLÜM!PES ETME!!!

BİR_KATRE

sümeyya isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 21.04.2009, 02:52   #4
aybars.
Tam Üye

aybars. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 138
Teşekkürler: 95
41 Mesajına 57 kez Teşekkür Edildi

Harika bir yazı..aktardığın için Allah razı olsun

aybars. isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler