Portal
Geri git   Yenidendogus > Edebiyat Konulari > Güzel Sözler ve Edebi Yazılar
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Anneme dua..

Yüce Rabbim!artık genç değilim ve arkadaşlarımın anneleri tek tek ölmeye başladı Arkadaşlarımın annelerinin değerini anladıklarında bunu onlara söylemeyecek kadar geç kaldıklarını dile getiriyorlar. Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var onun değerini hergeçen gün

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 23.02.2011, 14:45   #1
loreS
"ALLAH dE KaLBiM"

loreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: 09
İletiler: 4.500
Teşekkürler: 4.602
2.789 Mesajına 5.979 kez Teşekkür Edildi
Standart Anneme dua..

Yüce Rabbim!artık genç değilim ve arkadaşlarımın anneleri tek tek ölmeye başladı Arkadaşlarımın annelerinin değerini anladıklarında bunu onlara söylemeyecek kadar geç kaldıklarını dile getiriyorlar.
Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var onun değerini hergeçen gün daha iyi anlıyorum annem değil ben değişiyorum yaşım ilerdledikçe onun ne kadar olağanüstü bir insan olduğunu daha iyi anlıyorum bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum ne yazık oysa duygularımı kaleme almak ne kolay.
Bir evlat kendisine yaşam veren annesine nasıl teşekkür edebilir?Bir çocuk büyütürken gösterdiği sevgiye sabra ve onca çabaya?Bebekken arkasından koştuğu asabi bir ergeni anladığı herşeyi bildiğine inanan üniversite öğrencisini hoş gördüğü için şükranlarını nasıl dile getirebilir?Kızının annesinin ne kadar akıllı bir insan olduğunu anladığı günü sabırla beklediği için nasıl minnet duyabilir?Anne lmuş bir evlat hala kendisine annelik yapan bir insana nasıl teşekkür edebilir.herzaman öğüt vermeye hazır olduğu halde istendiğinde yada gerektiğinde sessiz kalmayı başardiği için.....
Binlerce kez söyleyebleceği durumlarla karşılaşmasına karşın"Ben sana dememişmiydim"demediği için kendisi olduğu için sevgi dolu düşünceli sabırlı ve bağışlamayı bilen kendisi olduğu için nasıl teşekkür eder?
Allahım Senden onu hak ettiğince korumanı istemekten başka bir şey gelmiyor elimden ve onun bana örnek olmasında bana yardımcı olmana şükretmekten başka...
Kendi çocuklarımın gözünde annemin benim gözümde olduğu kadar iyi bir anne olabilmek için Sana dua ediyorum Allahım!
Bir kız evlat
M.Ertan

loreS isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil