Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Halifelerimiz
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Ne Kadar Büyüksün Ya Sıddık..!

Hz. Ebubekir vefat etmiş Hz.Ömer hilafeti teslim almış, devlet emanetlerini inceliyor bir akşam vakti Sandıklar açılıyor, evraklar ve mali hazineye ait altınlar, dirhemler tasnif edilip devir teslim yapılıyor. Evrakları tek tek inceleyen Hz. Ömer sandıklardan
User Tag List

Like Tree4Likes
  • 4 Post By İsrâ
Paylaş Seçenekler Stil
Okunmamış 07.12.2017, 03:32   #1
İsrâ
Livechillâh

İsrâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ereğli Zonguldak
İletiler: 4.765
Aldığı Beğeniler : 6493
Beğendiği Mesajlar : 6666
Standart Ne Kadar Büyüksün Ya Sıddık..!

Hz. Ebubekir vefat etmiş Hz.Ömer hilafeti teslim almış, devlet emanetlerini inceliyor bir akşam vakti Sandıklar açılıyor, evraklar ve mali hazineye ait altınlar, dirhemler tasnif edilip devir teslim yapılıyor.

Evrakları tek tek inceleyen Hz. Ömer sandıklardan birinde bir kavanozla karşılaşıyor. İçi dirhemlerle dolu kavanozu merak ederek açıyor. İçinden şu not çıkıyor: “Ben ki; ALLAH Rasülü’nün Halifesi Ebubekir Hilafetim süresince devlet hazinesinden bana bağlanan maaşı almaya haya ettim ve hiç kullanmadım. Çünkü bulunduğum makam; tebliğini ücretsiz, Hak Rızası için yapan Rasül makamı idi.

Tamamen kendi gayretimle geçindim. Benden sonra gelecek halifeye teslim edilmek üzere tüm maaşım bu kavanozdadır. Devlet hazinesine kaydedilsin!”

Hayatı Hz. Ebubekir’le hayır yarışına dönüşen Hz. Ömer olduğu yere öylece çöker Ağlamaklı vaziyette şunları söyleyecektir:

-Ne kadar büyüksün Ya Ebubekir! Hayatında seni geçmeme fırsat vermedin, vefatın sonrasında da buna imkan tanımıyorsun Ne kadar büyüksün Ya Sıddık!
turangida, ...vuslat, Geceler ve diğer 1 kişi bu mesajı beğendi.

İsrâ isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Okunmamış 07.12.2017, 23:15   #2
Geceler
Sükut_u Sonbahar

Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 23.470
Aldığı Beğeniler : 18129
Beğendiği Mesajlar : 32233

Cenab-i Hak razi olsun insaAllah Isra kardesim
Selam ve Dualarimla....

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  
Okunmamış 08.12.2017, 20:18   #3
Uhibbu
~ Bast-ı Zaman ~

Uhibbu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: istanbul
İletiler: 11.410
Aldığı Beğeniler : 14718
Beğendiği Mesajlar : 15375

Yarışın böylesi bir daha görülemez

Allah onlardan razı olsun..

Uhibbu isimli üye şu anda  çevrimiçi.