Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Risale-i Nur > Hizb-ü Envari'l-Hakaikı'n-Nuriye Cevşen-ül Kebir
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Cevşen-ül Kebir: *Hülasat'ül Hülâsa*

Hmmm abıler oyle demış yanı. Alıntı: Hazret-i Ali'ye (ra) hususî bir emanet olarak bırakılan Cevşen ise o esnada, evlâd-ı Resûl'ün (asm), yani ehl-i beytin elinde bulunuyordu ve mütevâtir hükmündeydi. Allah bizi gerçeklere götürsün diyelim Alıntı:

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 23.07.2008, 13:04   #11
EnSaR
Mavi emzikli çocuk

Nereden: İbrahim (a.s) Diyarı
İletiler: 285
Teşekkürler: 58
118 Mesajına 281 kez Teşekkür Edildi

Hmmm abıler oyle demış yanı.

Alıntı:

Hazret-i Ali'ye (ra) hususî bir emanet olarak bırakılan Cevşen ise o esnada, evlâd-ı Resûl'ün (asm), yani ehl-i beytin elinde bulunuyordu ve mütevâtir hükmündeydi.
Allah bizi gerçeklere götürsün diyelim

Alıntı:

Binâenaleyh, Cevşenü'l-Kebîr'in sıhhati konusunda münakaşaya girmek gayet lüzumsuzdur, hatta zararlıdır.
Gayemın bu olduğuna ınanıyorsanızsa konuyu kapatalım

Verdığınız kaynaklar benı tatmın etmedı ve ben bu konuyu ezici çoğunluğunuz karşısında susmayı tercıh edıyorum

Konu EnSaR tarafından (23.07.2008 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir..

EnSaR isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 23.07.2008, 15:19   #12
Bir_Katre
RAHMETLE ANIYORUZ DEĞERLİ KARDEŞİM

Bir_Katre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ağrı
İletiler: 5.650
Teşekkürler: 0
496 Mesajına 719 kez Teşekkür Edildi

değerli kardeşim bu konuyu uzatmanın kimseye hiçbir faydası yok aksine zararı var...
bu bilgiler inanmak istiyeni tatmin eder sen tatmin olmak istemiyorsun...
selam ve dua ile....

MEKANIN CENNET OLSUN

http://www.yenidendogus.net/vb/duyurular/21725-selamun-aleykum-kardeslerym-11.html#post183264

"Milletimin imanını selamette görürsem,
Cehennem'in alevleri arasında yanmaya razıyım."

Bediüzzaman Said-i Nursi

Bir_Katre isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 23.07.2008, 18:01   #13
EnSaR
Mavi emzikli çocuk

Ben zaten son sozumu o kibirvari aşağılayıcı uslubunuz karşısında dıle getırdım

Uzatmak ıstedığım yok verdığınız kaynaklar bu olayı en çok savunan kişilerin dıle getırmış olanların yorumu sadece ve yınede dedıklerınızın içinde o hadısın mutevatır olduğu geçmıyordu neyse ben dıle getırmekten vaz gectım selametle

Alıntı:

Karşısınızdaki muhatabınız sizlere cephe almışsa, Onlara sadece bir şeyi ikna edebilirsiniz, O da fıkrını kabull etmedığınızı sadece

Alt 24.07.2008, 02:24   #14
YaMusaB
Portal Yerlisi

YaMusaB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 1.717
Teşekkürler: 3
74 Mesajına 105 kez Teşekkür Edildi

Musab abi elimizde çok güvenilir kaynak yok diye olaya daha çok temkinli bakıyor, Katre abi ise Bir çok alim tarafından alimliği sabit olan Bediüzzaman Hazreterinin dediği ki, Peygamber Efendimizin münacatıdır, Zeyne'l-Abidin radıyallahi anhdan tevatürle rivayet edilmiştir sözüne güveniyor.

Niyetler salih olduktan sonra. ikiside doğru yoldur, sadece bakış açıları farklıdır.

Fakat şunu kimsenin unutmaması lazım; acziyetten bilmemekten uzak olan yalnızca Allah olduğuna göre, hadis kaynaklarında aktarılan söz ve hadiselerin ne kadar doğru, ne kadar eksik ya da artırılmış olduğunu da yalnızca O bilir.

Bir hadisin kaynağının kuvvetli olması onun kesin hadis olduğunu söylemediği gibi, kaynağının zayıf olması onun olmadığı manasına da gelmez. En doğrusunu Allah bilir deyip samimiyetle hareket etmek lazım.

Birbirimzin düşüncelerine saygı gösterip kırmayalım. Bazen birbirlerimizi yanlış anlıyor olabiliyoruz. Selam ve dua ile.

YaMusaB isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için YaMusaB'a Teşekkür Edenler :
EnSaR (24.07.2008)
Alt 24.07.2008, 15:32   #15
Bir_Katre
RAHMETLE ANIYORUZ DEĞERLİ KARDEŞİM

Bir_Katre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ağrı
İletiler: 5.650
Teşekkürler: 0
496 Mesajına 719 kez Teşekkür Edildi

MuSaB^^´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
Ben zaten son sozumu o kibirvari aşağılayıcı uslubunuz karşısında dıle getırdım

Uzatmak ıstedığım yok verdığınız kaynaklar bu olayı en çok savunan kişilerin dıle getırmış olanların yorumu sadece ve yınede dedıklerınızın içinde o hadısın mutevatır olduğu geçmıyordu neyse ben dıle getırmekten vaz gectım selametle
yinede değerli kardeşim diyorum benim kimseyi aşağılamak haddim değil sadece bu konunun uzatılmasına karşıyım yanlış anlaşıldıysam özür dilerim...

MEKANIN CENNET OLSUN

http://www.yenidendogus.net/vb/duyurular/21725-selamun-aleykum-kardeslerym-11.html#post183264

"Milletimin imanını selamette görürsem,
Cehennem'in alevleri arasında yanmaya razıyım."

Bediüzzaman Said-i Nursi

Bir_Katre isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 24.07.2008, 16:45   #16
aydilge
Bana Seni Gerek ,Seni !.

aydilge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Tokat'ta doğdum,Bursa'da doydum...
İletiler: 1.871
Teşekkürler: 727
474 Mesajına 920 kez Teşekkür Edildi

Allah razı olsun abi...Vakit buldukça açıp dinliyoruz inşallah...Selametle...

ŞERRE KAPA, KAZAN

AÇ KAZAN, KAPA KAZAN

HEP KAZAN

aydilge isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 27.07.2008, 17:54   #17
EnSaR
Mavi emzikli çocuk

Bir_Katre´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
yinede değerli kardeşim diyorum benim kimseyi aşağılamak haddim değil sadece bu konunun uzatılmasına karşıyım yanlış anlaşıldıysam özür dilerim...
Pek ehemmiyet arz etmıyor artık önemi mubalaası karşısında yıkıldı

Alıntı:

İnsanlar kusur işleyebildikleri kadar cesur olduğu gibi, özür dileyecek kadar alçak gönüllü olmalıdır

Konu EnSaR tarafından (29.07.2008 Saat 01:27 ) değiştirilmiştir..

Alt 28.07.2008, 03:21   #18
sümeyya
SüKuT

sümeyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa-Tokat
İletiler: 4.736
Teşekkürler: 1.974
1.398 Mesajına 2.340 kez Teşekkür Edildi

Rabbim azze ve celle razı olsun abim.Konunun sürtüşme bağbına gelmesi üzdü yalnız bizi.Yalnız şunu söylemeden edemiyeceğim Bir_katre abimizin konularıda kendiside gayet seviyelidir.Özür dilemek insanın olgunluğunu gösterir ama tabiki anlayamasını bilene.Yüreğine sağlık gönlü güzel abim.
ŞİMDİ SUS GÖNLÜM!SUS VE TESLİM OL!FANİ UMUTLARLA TÜKENMEKTEN VAZGEÇ.DÜNYA BUNA DEĞMEYECE KADAR KISA.SABIR ZAMANI KISA.BİR ŞİMŞEK PARILTISI KADAR KISA!UNUTMA EY GÖNÜL,BURASI DÜNYA!SEFASI DA FANİ,CEFASI DA..NE OLUR GÖZLERİN YAŞARSADA,DİLİN ANCAK RABBİNİN RAZI OLDUĞU SÖZ SÖYLESİN.SABRET GÖNLÜM!PES ETME!!!

BİR_KATRE

sümeyya isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 28.09.2010, 10:33   #19
makbergülü
~~makbergülü~~

makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 773
Teşekkürler: 421
349 Mesajına 636 kez Teşekkür Edildi

neden açılmıyor...okumak istiyorum ama bir türlü nette okuyup dinleyeceğim bir link bulamıyorum lütfen yardımcı olun.............aciiiiiiiiiiillll.

Cânım diyeceğim...
Canımdan geçerek cânânıma ereceğim...
Bu can cânânındır zaten
Can içinde bileceğim...
Hz. Mevlana

makbergülü isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 19.10.2010, 09:18   #20
karakoç
Çırak

karakoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 50
Teşekkürler: 42
23 Mesajına 38 kez Teşekkür Edildi

Selamün aleyküm
Cevşen konusuna birde şu açıdan bakılsa daha iyi olacağını düşünüyorum şöyleki: Cevşenin cümlelerini şöyle bi araştıralım ya bir Ayet-i Kerimenin bir kısmı ya Kuranda geçen bir Esma-i Hüsna dır bunların okunmasında bir mahsur olacağını düşünmek büyük bir hatadır.Onun için Cevşeni gözden çıkarmanın onu okuyanlara burun kıvırmanın bir estetiği olmaz ve şuna innanıyorumki Allah la irtibat kurmanın bağlarından biride her an cevşen okumaktır hiç bırakmadan usanmadan bıkmadan okumak ve manasını düşünmektir.

karakoç isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için karakoç'a Teşekkür Edenler :
loreS (19.10.2010)

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil