Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Kıssa ve Menkıbeler
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Cömertlikle ilgili güzel bir kissa...

CÖMERTLİKLE İLGİLİ GÜZEL BİR KISSA... Ünlü sanat merkezlerinden birinde, çocuğun biri, vitrinde çok hoş bir tablo görür. Tablonun bedeli oldukça yüksektir. Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin doğum gününe almayı ister ve bir iş
User Tag List

Like Tree2Likes
  • 1 Post By turangida
  • 1 Post By İsrâ
Paylaş Seçenekler Stil
Okunmamış 23.08.2016, 22:15   #1
turangida
Özel Üye

İletiler: 1.016
Aldığı Beğeniler : 1970
Beğendiği Mesajlar : 1555
Standart Cömertlikle ilgili güzel bir kissa...

CÖMERTLİKLE İLGİLİ GÜZEL BİR KISSA...
Ünlü sanat merkezlerinden birinde, çocuğun biri, vitrinde çok hoş bir tablo görür. Tablonun bedeli oldukça yüksektir. Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin doğum gününe almayı ister ve bir iş bulup kıt kanaat geçinerek biriktirdiği tüm para ile mağazaya gider.
Şanslıdır, tablo hâlâ satılmamıştır. İçeri girer, tabloyu bir süre yakından izledikten sonra resmi yapan sanatçıyı bulur ve:
– Abimin doğum günü için bu resmi satın almak istiyorum, tüm param da bu kadar, der.
Ressam bir süre düşündükten sonra resmi paketler ve çocuğa satar. Çocuk paketini alır ve teşekkür ederek çıkar. Mağazada ressamın arkadaşları da vardır ve şaşkın şaşkın sorarlar:
– Sen ne yaptın, o resmin değeri milyonlar ederdi. Neden bu kadar düşük bir rakama sattın?
Ressam cevap verir:
– Evet, ben bu resme milyonlarını verecek bir sürü insan bulabilirdim, ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kişi bulabilirdim?...Rasim özdenören
İsrâ isimli üye bu mesajı beğendi.

turangida isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Okunmamış 24.08.2016, 00:10   #2
İsrâ
Livechillâh

İsrâ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ereğli Zonguldak
İletiler: 4.747
Aldığı Beğeniler : 6450
Beğendiği Mesajlar : 6606

Güzel noktadan yakalamış Ressam.
Acaba biz Tum servetimizi birsey için verebilirmiyiz..?Allah razi olsun.
turangida isimli üye bu mesajı beğendi.

İsrâ isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil