Portal
Geri git   Yenidendogus > İslam > Kıssa ve Menkıbeler
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Çıkar ve güç savaşları

Bir varmış bir yokmuş, üç hırsız altınları gümüşleri çalmışlar ve kaçmışlar. Güvenli bir ovaya vardıklarında soluklanmak istemişler, birini pınardan su almaya göndermişler. Suyu almaya giden yolda düşünmüş, bunlarla altınları niye paylaşayım, suya zehir koyarım içerler
User Tag List

Paylaş Seçenekler Stil
Okunmamış 16.09.2016, 20:16   #1
turangida
Özel Üye

İletiler: 1.014
Aldığı Beğeniler : 1962
Beğendiği Mesajlar : 1538
Standart Çıkar ve güç savaşları

Bir varmış bir yokmuş, üç hırsız altınları gümüşleri çalmışlar ve kaçmışlar. Güvenli bir ovaya vardıklarında soluklanmak istemişler, birini pınardan su almaya göndermişler. Suyu almaya giden yolda düşünmüş, bunlarla altınları niye paylaşayım, suya zehir koyarım içerler hepsi bana kalır. Diğer iki hırsızda şöyle düşünmüşler, sudan geleni öldürürsek altınları üçe değil ikiye böleceğiz, payımız daha fazla olacak.
Ve kader anı gelip çatmış, suyu getireni öldürmüşler, sonra her şeyden habersiz zehirli suyu içince diğer iki hırsız da can vermiş, böylece çaldıkları hiçbirine kalmamış.
Çıkar ve güç savaşlarında, kazanmak için tüm yöntemleri hak görenler için önemli bir derstir. Ruhunu kaybeden, dünyayı kazansa ne çıkar...

turangida isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil