Yenidendogus

Yenidendogus (http://www.yenidendogus.net/forum/index.php)
-   Paylasmak Istediklerim (http://www.yenidendogus.net/forum/paylasmak-istediklerim/)
-   -   Sen olmasaydın, sevda yetim, aşk öksüz, şefkat kimsesiz kalırdı (http://www.yenidendogus.net/forum/paylasmak-istediklerim/12955-sen-olmasaydyn-sevda-yetim-athk-oeksuez-thefkat-kimsesiz-kalyrdy.html)

Necmeddin 04.09.2007 03:24

Sen olmasaydın, sevda yetim, aşk öksüz, şefkat kimsesiz kalırdı

sen, suskunluklarımızın sözcüsü senin
sözünde saklı pınarın serinliği sensiz
sular dudağı yakar sensiz yağmurlar
boşa yağar dediğin gibi eyle bizi ...

Niye, bunca uzak düştüğüm? Gözlerinin nuruna aç qözlerim. Sözlerinin sıcağı kalbimde bin sükun. Sen yokken kuyulara düşüyor düşlerim. Sensiz, hesapların hepsi yarım kalıyor. Sensiz, defterlerin hepsi açık duruyor. Hata etmişim, şimdiye dek varlığını hesaplamışım hep; çok geç anlıyorum. Yokluğun ne hesaba gelmez imiş; kıvranıyorum, yanıyorum, ağlıyorum.
Unutulmadım, değil mi? Unutmak acı şey. Unutanlara unuttuğunu da unutturuyor. Dipsiz bir kuyuya düşüyor gibisin; içindeki unutuş bin kuyuyu kuyuya atıyor. Seni unutmak bana haram olsun. Unutulmak da bir o kadar acı. Unutulanın unutulduğu kimsenin hatırına gelmiyor. Sonsuz bir karanlıkta yitiyor gibisin; unutuluşun nice karanlığı karanlığa itiyor. Senin unutman bana uzak olsun.

Alev üşür mü ki? Taş katılığına yanar mı? Dağ yalnızlığına ağlar mı? Ayrılığın araya girmekten bıktığı olur mu? Yalnızlığın da canı sıkılmaz mı? Gözyaşının da gözyaşı döktüğü olmaz mı? Derdin de başı derde girmez mi? Acıyı da vurmazlar mı? İhanete de ihanet eden hainler çıkmaz mı? Yokuşların da yorulduğu olmaz mı?

Benden sana yol çıkar mı ey Yar? Ben beni benle toplasam, sen çıkar mı? Ben beni benden çıkarsam, elde sen kalır mı? Olmadı; ben beni bana bölsem, yine sen mi çıkar? Ben beni benle çarpsam, sen olur mu? Benden yana hep küsurat ve küsurat. .. Hesaplar tutmuyor; dört işlemin dördü de beni sana getirmiyor. Denklemlerin beri yanındayım hep; sana denk gelmiyor yanımdaki hiçbir şey. Eşitlik hep senden yana bozuluyor. Ben bana kalıyorum; sıfırlanıyorum. Yok oluyorum; hesaplar bensiz tamam oluyor.

Yoksa, küs müsün bana? Ya yolumu gözlemiyorsan? Yollar ne der bana sonra; ben ne derim yollara? Ya beni özlemiyorsan? Sesler küser kulağıma; heceler danlır dudağıma. Ya yüz çevirmişsen benden? Ne ederim sonra? Kalbim kaçar kalbimden; ellerim elimden çıkar. Ya gözlerim gözlerine hiç değmeyecekse? Işık kör kalır sonra; bakışım boşluğa düşer.

Senai Demirci

Gülistan34 04.09.2007 04:50

cok güzel Allah razi olsun paylasdigin icin =)

fzehra 04.09.2007 05:53

ALLAH razı olsun çok güzel paylaşım

Ahiretime Duamsın 04.09.2007 06:12

Cenab-ı Hak razı olsun Necmeddin Abi

Geceler 04.09.2007 13:26

GERCEKTEN COK GÜZEL BIR YAZI EMEGINIZE SAGLIK
PAYLASIM ICIN CENAB-I HAK RAZI OLSUN
SELAM VE DUA ILE........

Saat : 00:06 |