Portal
Geri git   Yenidendogus > Diger Konular > Paylasmak Istediklerim
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Televizyon Bağımlılığından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Televizyon Bağımlılığından Kurtulmak İçin Tavsiyeler 1. Televizyonunuzdaki kanal sayısını azaltın. 2. Evinizde birden fazla televizyon varsa, bire indirin. 3. Seyredeceğiniz program türlerini kısıtlayarak azaltma. (Sadece haber programlar ve maçlar yada sadece belgeseller vb.) 4. Seyrederken,
User Tag List

Like Tree3Likes
  • 2 Post By Bayram
  • 1 Post By Geceler
Paylaş Seçenekler Stil
Okunmamış 06.10.2008, 23:49   #1
Bayram
LA İLAHE İLALLAH

Bayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ankara
İletiler: 7.402
Aldığı Beğeniler : 3437
Beğendiği Mesajlar : 2512
Standart Televizyon Bağımlılığından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Televizyon Bağımlılığından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

1. Televizyonunuzdaki kanal sayısını azaltın.
2. Evinizde birden fazla televizyon varsa, bire indirin.
3. Seyredeceğiniz program türlerini kısıtlayarak azaltma. (Sadece haber programlar ve maçlar yada sadece belgeseller vb.)
4. Seyrederken, aklınıza geldiğinde kendinize "bu program bana ne kazandırıyor", "yarına ve gelecek yıla bundan bana ne kalacak" sorularını sorun.
5. Kumandadan tamamen kurtulun. Düşünün her defasında yerinizden kalkmanız gerekse ne kadar televizyon izleyebilirsiniz.
6. Seyredeceğiniz programları zapping yaparak değil, televizyon programları listesinden planlı olarak en az bir gün önceden seçin.
7. Bazı insanlar kökten çözümü sever. Televizyonu tamamen kaldırın yada sadece VCD-DVD oynatıcıya bağlı olarak bırakın.
8. Ailece haftada bir gün (mümkünse babanın da evde olduğu Cumartesi yada pazar) televizyonu hiç açmama kararı alın.
9. Unutmaya yüz tuttuğunuz eski alışkanlıklarınızı canlandırın. Hobiler edinin, kitap okumanın hazzını hatırlayın, uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızı ziyarete gitmeyi planlayın.
10. Saatlerce televizyon izlemek yerine bir yaşlı yada bir çocuğa ayıracağınız bir saat ile onu ne kadar mutlu edeceğinizi düşünün.
11. Günde bir saat çalışarak bir yabancı dil öğrenebileceğinizi düşünün.
12. Hiçbirşey yapamıyorsanız hayatınızda bir defaya mahsus "dünya televizyon izlememe haftası" prensibini denemek için televizyonunuzu bir hafta boyunca kapatın ve hayatınızdaki değişimi değerlendirin.
13. Radyo dinleyin. Hem aynı zamanda motor faliyetlerle yaptığınız işleri de (bulaşık yıkamak,yürümek vb.) yapabilirsiniz
Geceler ve enqin bu mesajı beğendi.

Edeb ile gelen ,Lütuf ile döner

Bayram isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Okunmamış 07.10.2008, 06:18   #2
Geceler
Sükut_u Sonbahar

Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 23.401
Aldığı Beğeniler : 17937
Beğendiği Mesajlar : 31825

Tavsiyeler icin tesekkürler Bayram bey kardesim
Cenab-i Hak razi olsun
Selam ve Dualarimla......
Bayram isimli üye bu mesajı beğendi.

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil