Portal
Geri git   Yenidendogus > Diger Konular > Paylasmak Istediklerim
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Rasulullah (S.a.v) Efendimizin duası

Üye Etiketleri

Like Tree6Beğeni
  • 2 Mesaj Yazan turangida
  • 2 Mesaj Yazan ...vuslat
  • 2 Mesaj Yazan Geceler

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 13.04.2018, 22:46   #1
turangida
Özel Üye

İletiler: 2.153
Aldığı Beğeniler : 4579
Beğendiği Mesajlar : 3541
Standart Rasulullah (S.a.v) Efendimizin duası

ARİF Arslan
Rasülullah (s.a.v) Efendimizin bu duasını bu gece ve her gece her gün yapabilirsiniz. Namazların arkasından da yapılabilir.

İbni Abbas (r.a.) Peygamber Efendimizin (s.a.v.) şöyle buyurduğunu rivayet ediyor:
“Allah'ım, senin katından öyle bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime yol gösteresin, işimi derleyip toparlayasın, dağınıklığımı gideresin, benim iç dünyamı ıslah edesin, dış görünüşümü yüceltesin, amelimi bereketlendirip temizleyesin, doğru yolumu bana ilham edesin, mahlukâttaki ibret noktalarını görmeye engel olan ülfetimi gideresin ve beni bütün kötülüklerden koruyasın.
Allah'ım, bana öyle bir îman ve yakîn ver ki, ondan sonra küfür olmasın. Öyle bir rahmet ver ki, dünya ve âhirette onunla senin ikramının zirvesine ereyim.
Allah'ım! Senden, hakkımdaki hükümlerde lütfunu, şehitlere yapacağın ikramı, senin itaatinle bahtiyar olanların yaşayışını ve düşmanlara karşı zaferi istiyorum.
Allah'ım, senden ihtiyacımı gidermeni istiyorum. Eğer görüşüm kısa ve amelim zayıf olursa rahmetine ihtiyacım vardır.
Ey bütün işlerin hükmü elinde olan ve ey kalplere şifâ veren! Senden denizlerin arasını ayırdığın gibi beni kızgın Cehennem azabından, musibet feryadından ve kabir fitnesinden korumanı istiyorum.
Allah'ım! Görüşümün kısa kaldığı, niyetimin ulaşamadığı, isteğimin ermediği ve yaratıklarından herhangi birisine vaad ettiğin bir hayır veya kullarından herhangi birine vereceğin bir nimet varsa senden onu da istiyorum. Rahmetinden diliyorum, Ey Âlemlerin Rabbi!
Allah'ım! Ey kuvvetli ipin ve doğru işin sahibi, Kıyamet gününde Senden emniyeti, ebediyet gününde huzurundaki mukarreb meleklerinle, çok rükû ve secde yapanlarla, sözlerini yerine getirenlerle beraber Cennet istiyorum. Şüphesiz sen çok merhametli ve kullarını pek çok sevensin ve yine sen istediğini yapansın.
Allah'ım! Bizi doğru yola eren, hidayeti bulan, yoldan sapmayan ve başkalarını da saptırmayan dostlarınla barışık, düşmanlarına düşman olan eyle! Senin sevginle Seni sevenleri sevelim. Verdiğin düşmanlıkla sana karşı gelenlere düşmanlık edelim.
Allah'ım! İşte, isteğim bu, cevap vermek sana ait. İşte gayretim bu, güvenilmek sana ait.
Allah'ım! Benim için kalbimde bir nur yarat, kabrimde bir nur yarat, önümde bir nur yarat, arkamda bir nur yarat, sağımda bir nur yarat, solumda bir nur yarat, üstümde bir nur yarat, altımda bir nur yarat, kulağımda bir nur yarat, gözümde bir nur yarat, kıllarımda bir nur yarat, derimde bir nur yarat, etimde bir nur yarat, kanımda bir nur yarat ve kemiklerimde bir nur yarat.
Allah'ım! Nurumu büyüt, bana bir nur ver. Benim için bir nur yarat. İzzetiyle kullarına şefkat gösteren ve bununla hükmeden zâtı her türlü noksandan tenzih ederiz. Azamet Örtüsüne bürünen ve bununla kullarına lütuf ve ikram eden zâtı her türlü noksan sıfattan tenzih ederiz. Tesbih sadece kendisine yakışan zâtı her türlü noksandan tenzih ederiz. Fazl ve nimet sahibini her türlü noksanlıklardan tenzih ederiz. Azamet ve kerem sahibini her türlü noksan sıfatlardan tenzih ederiz. Celâl ve ikram sahibini her türlü noksandan tenzih ederiz.”
[Tirmizi, Daavât, 30; Süyûtî, Câmiü’s-Sağîr,2:112, 1777.]
...vuslat ve Geceler bu mesajı beğendi.

turangida isimli üye şu anda  çevrimiçi.  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 13.04.2018, 23:33   #2
...vuslat
Özel Üye

...vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: "Türkiye" hemşehirlim
İletiler: 1.035
Aldığı Beğeniler : 2490
Beğendiği Mesajlar : 4260

EL_FATİHA suresi meali
1- Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
2- Hamd o âlemlerin Rabbi,
3- O Rahmân ve Rahim,
4- O, din gününün maliki Allah'ın.
5- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
6- Hidayet eyle bizi doğru yola,
7- O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların
ve o sapmışların yoluna değil.
🌟

🥀Allah 🥀celle şanuhû🥀 bizleri; namazımızın "miracımız olması şuuruyla" eda edenlerden eylesin🌟
🌟
Geceler ve turangida bu mesajı beğendi.

...vuslat isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 13.04.2018, 23:34   #3
Geceler
Sükut_u Sonbahar

Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 23.612
Aldığı Beğeniler : 18619
Beğendiği Mesajlar : 33753

Aminnnn,Aminnnn
Cenab-i Hak razi olsun insaAllah kardesim
Selam ve Dualarimla.....
...vuslat ve turangida bu mesajı beğendi.

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil