Portal
Geri git   Yenidendogus > Diger Konular > Paylasmak Istediklerim
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Biraz tebessüm, biraz şükür

Üye Etiketleri

Like Tree7Beğeni
  • 5 Mesaj Yazan turangida
  • 2 Mesaj Yazan Uhibbu

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 13.04.2018, 23:43   #1
turangida
Özel Üye

İletiler: 2.153
Aldığı Beğeniler : 4579
Beğendiği Mesajlar : 3541
Standart Biraz tebessüm, biraz şükür

Biraz Tebessüm Biraz Şükür.
Adamın biri bir Cuma günü evde un kalmayınca eşeğine yüklemiş buğdayı, değirmene doğru koyulmuş yola. Değirmene vardığında çuvalı indirirken eşek kaçmış. Eşeği aramaya çıksa Cuma namazı kaçacak kendi kendine “sen nereye gidersen git, ben Rabbimin emrinden çıkmam, doğru Cuma namazına gidiyorum” der…Vakit giriyor ve huşu içinde ibadetini yapıyor… Cumadan sonra bakıyor eşek hâlâ yok. Tarlaya gitse eşek lazım, un için zaten yine eşek lazım.
“Ben şimdilik eve gidip biraz dinleneyim, sonra çaresine bakarız” diye düşünüyor… Eve yaklaşınca, ahırdan eşek sesi geliyor. “Hanım, bu eşeğin burada işi ne?” diyor. O da, “Efendi, bugün ödüm patladı, az kalsın ölüyordum” diyor: “Bir aslan eşeği önüne katmış, bir o tarafa, bir bu tarafa, derken ahıra kadar getirdi. Ben de korkudan odanın bir köşesine saklandım.
Pencereden baktım, aslan geldiği gibi gitti.” Adam; “Hanım, bu bizim eşek değil mi?” diye soruyor. Hanım da “Evet,🤔 bizim eşek” diye cevap veriyor.
Adam şaşırıp kalıyor… Hanımı bu arada “Bey, senin karnın açtır, taze un geldi, ekmek yaptım” deyince adam hayretle “Hanım, un nereden geldi?” diyor. “Sorma bey! Komşumuz değirmene gitmiş, kendi unu yerine bizim unu getirmiş, yanlışlığı anlayınca da unu bize bıraktı. Yani unumuz geldi… Sana bir haberim daha var bey! Bizim komşu bahçesini sulamış ancak kanalı açık unutmuş, bizim bahçe de sulanmış!”
Adam, eşinden bunları duyunca ellerini açmış;
“Allah’ım! Ben senin bir emrini yerine getirdim, sen benim üç ihtiyacımı gördün. Sana ne kadar şükretsem azdır.
Eşek her zaman eşekliğini yapsa bile, biz şükür içinde Rabbimize gidelim. Bire 10 veren Rabbimize binlerce şükürler olsun..
...vuslat, Sepia, Yusufça ve diğer 2 kişi bu mesajı beğendi.

turangida isimli üye şu anda  çevrimiçi.  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 16.04.2018, 22:13   #2
Uhibbu
~ Bast-ı Zaman ~

Uhibbu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: istanbul
İletiler: 11.493
Aldığı Beğeniler : 14969
Beğendiği Mesajlar : 15518

Pek manidardı..
Allah ebeden razı olsun
Beste ve turangida bu mesajı beğendi.

Uhibbu isimli üye şu anda çevrimdışı