Portal
Geri git   Yenidendogus > Güncel Konular > Serbest Kürsü
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Risalelerden düğün kartlarına yazılabilecek vecizeler.

Risalelerden düğün kartlarına yazılabilecek vecizeler. -------------------------------------------------------------------------------- *Ne mutlu o kocaya ki, kadınının diyanetine bakıp taklit eder; refikasını hayat-ı ebediyede kaybetmemek için mütedeyyin olur. Bahtiyardır o kadın ki, kocasının diyanetine bakıp "Ebedî arkadaşımı kaybetmeyeyim" diye takvâya

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 24.11.2008, 17:33   #1
ilminur
Onursal Üye

ilminur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 9.162
Teşekkürler: 9.501
4.266 Mesajına 6.663 kez Teşekkür Edildi
Standart Risalelerden düğün kartlarına yazılabilecek vecizeler.

Risalelerden düğün kartlarına yazılabilecek vecizeler.

--------------------------------------------------------------------------------

*Ne mutlu o kocaya ki, kadınının diyanetine bakıp taklit eder; refikasını hayat-ı ebediyede kaybetmemek için mütedeyyin olur. Bahtiyardır o kadın ki, kocasının diyanetine bakıp "Ebedî arkadaşımı kaybetmeyeyim" diye takvâya girer. Veyl o erkeğe ki, saliha kadınını ebedî kaybettirecek olan sefahete girer. Ne bedbahttır o kadın ki, müttakî kocasını taklit etmez, o mübarek ebedî arkadaşını kaybeder. Binler veyl o iki bedbaht zevc ve zevceye ki, birbirinin fıskını ve sefahetini taklit ediyorlar, birbirine ateşe atılmasında yardım ediyorlar

*Bir ailenin saadet-i hayatiyesi, koca ve karı mâbeyninde bir emniyet-i mütekabile ve samimî bir hürmet ve muhabbetle devam eder.

*Kadınların saadet-i uhreviyesi gibi saadet-i dünyeviyeleri de ve fıtratlarındaki ulvî seciyeleri de, bozulmaktan kurtulmanın çare-i yegânesi, daire-i İslâmiyedeki terbiye-i diniyeden başka yoktur.

*Kadın, kocasında fenalık ve sadakatsizlik görse, o da kocasının inadına, kadının vazife-i ailevîsi olan sadakat ve emniyeti bozsa, aynen askeriyedeki itaatin bozulması gibi, o aile hayatının fabrikası zîr ü zeber olur.

*Refîkaya samimi muhabbet ve merhamet edersen, o da sana ciddi hürmet ve muhabbet eder. İkiniz ihtiyar oldukça, o hal ziyâdeleşir, mesûdâne hayatını geçirirsin.

*Nev-i beşerin hayat-ı dünyeviyesinde en cemiyetli merkez ve en esaslı zemberek ve dünyevî saadet için bir cennet, bir melce bir tahassungâh ise, aile hayatıdır.

*Herkesin hanesi, küçük bir dünyasıdır.

*Aile hayatının hayatı ve saadeti; samimî ve ciddî ve vefadarâne hürmet ve hakiki ve şefkatli ve fedakârâne merhamet ile olabilir

*Helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir. Harama girmeye hiç lüzum yoktur.

*Dünyanın lezzetini, zevkini, saadetini, rahatını isterseniz, meşrû dairedeki keyfe iktifâ ediniz; o, keyfinize kâfidir.

*Hayatın lezzetini ve zevkini isterseniz, hayatınızı İmân ile hayatlandırınız ve ferâizle zînetlendiriniz ve günahlardan çekinmekle muhâfaza ediniz..

Konuşsam Dilim Yanar ...Sussam Kalbim ... (N.F.K)

Gönül ile aklı koydum kafese .. Biri "UMUT" diyor ,biri "KES " diyor . Çırpındıkça kaldım nefes nefese.. Biri "DAYAN" diyor , biri "PES" diyor.. Yüreğim döndükçe döndüm ak kora , sabrım demir aldı , yelkenler fora. Gitmek istiyorum çok uzaklara . Biri "CAN " diyor , biri "ES " diyor...

ilminur isimli üye şu anda çevrimdışı  
Sağ taraftaki 4 üye yazdığınız bu mesaj için size teşekkür ediyor.
dilsitan (27.08.2011), ebuzer26 (19.03.2009), KanDamLaSi (16.03.2009), sümeyya (25.11.2008)

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 25.11.2008, 02:12   #2
sümeyya
SüKuT

sümeyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa-Tokat
İletiler: 4.736
Teşekkürler: 1.974
1.398 Mesajına 2.340 kez Teşekkür Edildi

teşekkürler canım bunları göz önünde bulundulacağım inş yakın zamanda
Allah ebeden razı olsun.Dua ile canım..
ŞİMDİ SUS GÖNLÜM!SUS VE TESLİM OL!FANİ UMUTLARLA TÜKENMEKTEN VAZGEÇ.DÜNYA BUNA DEĞMEYECE KADAR KISA.SABIR ZAMANI KISA.BİR ŞİMŞEK PARILTISI KADAR KISA!UNUTMA EY GÖNÜL,BURASI DÜNYA!SEFASI DA FANİ,CEFASI DA..NE OLUR GÖZLERİN YAŞARSADA,DİLİN ANCAK RABBİNİN RAZI OLDUĞU SÖZ SÖYLESİN.SABRET GÖNLÜM!PES ETME!!!

BİR_KATRE

sümeyya isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için sümeyya'a Teşekkür Edenler :
ilminur (25.11.2008)
Alt 25.11.2008, 04:43   #3
ilminur
Onursal Üye

ilminur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 9.162
Teşekkürler: 9.501
4.266 Mesajına 6.663 kez Teşekkür Edildi

[/B][/B]İnş.canım Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin...

Konuşsam Dilim Yanar ...Sussam Kalbim ... (N.F.K)

Gönül ile aklı koydum kafese .. Biri "UMUT" diyor ,biri "KES " diyor . Çırpındıkça kaldım nefes nefese.. Biri "DAYAN" diyor , biri "PES" diyor.. Yüreğim döndükçe döndüm ak kora , sabrım demir aldı , yelkenler fora. Gitmek istiyorum çok uzaklara . Biri "CAN " diyor , biri "ES " diyor...

ilminur isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alt 15.03.2009, 14:37   #4
aydilge
Bana Seni Gerek ,Seni !.

aydilge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Tokat'ta doğdum,Bursa'da doydum...
İletiler: 1.871
Teşekkürler: 727
474 Mesajına 920 kez Teşekkür Edildi
Standart Risale-i Nur'dan Düğün Davetiyeleri İçin Vecizeler

Ne mutlu o kocaya ki, kadınının diyanetine bakıp taklit eder; refikasını hayat-ı ebediyede kaybetmemek için mütedeyyin(dindar) olur.
Bahtiyardır o kadın ki, kocasının diyanetine bakıp "Ebedî arkadaşımı kaybetmeyeyim" diye takvâya girer.
*********.........********
Evet insan, bir refikaya veya bir refike muhtaçtır ki, tarafeyn, aralarında, hayatlarına lazım olan şeyleri muavenet suretiyle yapabilsinler.
Ve rahmetten neş'et eden muhabbet iktizasıyla, yekdiğerinin zahmetlerini tahfif etsinler.
Ve gamlı, kederli zamanlarını, ferah ve sürura tebdil edebilsinler. Zaten dünyada insanların tam ünsiyeti, ancak refikasıyla olur.

İşaratül-İcaz

*********......*********
Evet, insanın en fazla ihtiyacını tatmin eden, kalbine mukabil bir kalbin mevcut bulunmasıdır ki, her iki taraf sevgilerini,aşklarını, şevklerini mübadele etsinler ve lezaizde birbirine ortak, gam ve kederli şeylerde de yekdiğerine muavin ve yardımcı olsunlar.
*********......**********

ŞERRE KAPA, KAZAN

AÇ KAZAN, KAPA KAZAN

HEP KAZAN

aydilge isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için aydilge'a Teşekkür Edenler :
dilsitan (27.08.2011)
Alt 15.03.2009, 16:41   #5
Hafız_70
Onursal Üye

Hafız_70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 7.884
Teşekkürler: 2.503
3.113 Mesajına 5.125 kez Teşekkür Edildi

Allah razı olsun aydilge kardeşim.

Hafız_70 isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 16.03.2009, 06:15   #6
KanDamLaSi
Ubeyd

KanDamLaSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 7.684
Teşekkürler: 3.410
1.522 Mesajına 2.732 kez Teşekkür Edildi

güzeL vecizLer...

te$ekkürLer karde$im...

yakinda evLenicek oLan karde$Lerimize duyruLur...

KanDamLaSi isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil