Portal
Geri git   Yenidendogus > Güncel Konular > Serbest Kürsü
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Hoş geldin her gecesi rahmet deryasi

Üye Etiketleri


Cevapla
 
Paylaş Seçenekler Stil
Alt 16.06.2017, 02:41   #31
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

Ramazanın 21 gün orucu
maşaAllah la havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim..
güç kuvvet Rabbimde alim olan veli olanda o..
Ey Rabbim bizleri hayırla rızıklandır.. bizleri Hz Ebu bekir r.a. gibi Hz Cebrail a.s. gibi imanımızdır demeyi nasip et..
22 gece duası ve teravih..
! دعاء اليوم الثاني والعشرين: اللهمّ افْتَحْ لي فيهِ أبوابَ فَضْلَكَ وأنْزِل عليّ فيهِ بَرَكاتِكَ وَوَفّقْني فيهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِكَ واسْكِنّي فيهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِكَ يا مُجيبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّين. 22. Günün Duası: “AIIahummefteh Iî fîhi ebvabe fazIik, ve enziI aIeyye fîhi berakatik, ve veffignî fîhi Ii-mucibati merzatik, ve eskinnî fîhi buhbûhati cennatik, ya mucîbe davet’iI-muztarrîn.” Anlamı: AIIah’ım! FazI-ü rahmetinin kapıIarını bugün yüzüme aç; bu günde bereketIerini üzerime indir ve beni hoşnutIuğuna vesiIe oIacak şeyIere muvaffak kıI; beni cennetIerinin ortasına yerIeştir; ey perişanIarın duasını kabuI eden -AIIah-
22. Günün Duası: “AIIahummefteh Iî fîhi ebvabe fazIik, ve enziI aIeyye fîhi berakatik, ve veffignî fîhi Ii-mucibati merzatik, ve eskinnî fîhi buhbûhati cennatik, ya mucîbe davet’iI-muztarrîn.” Anlamı: AIIah’ım! FazI-ü rahmetinin kapıIarını bugün yüzüme aç; bu günde bereketIerini üzerime indir ve beni hoşnutIuğuna vesiIe oIacak şeyIere muvaffak kıI; beni cennetIerinin ortasına yerIeştir; ey perişanIarın duasını kabuI eden -AIIah-

22. gece teravih namazını kılan: Ümmet-i Muhammed’in yetimlerini ve dullarını doyurmuş gibi sevap alır. Kıyamet meydanına gam ve meşakkatten azade olarak gelir...

Rabbim yapmış olduğumuz ibadetlerimizi tutmuş olduğumuz oruçlarımızı sen kabul et..bu günde tutacak olduğumuz orucumuzu kolay kıl.. gecelerimizi kadir gecesi gibi ihya etmeyi nasip et..

Rabbim bizlere ilminden ilim. feyzinden feyz.sabrından sabır ihsan eyle bizleri hidayete erdir müttaki kullar arasında kıl..
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 17.06.2017, 01:14   #32
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

Ey güli Ramazan geldik 22ci gün orucuna
Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr..

Allahım yaşamımı ibadetimi her işimi zorlaştırma kolay kıl..bizleri hayrla rızıklandır!

23. gece teravih namazını kılan: Ümmet-i Muhammed’in esirlerini azad etmiş gibi sevap alır. Cennette bir şehir bina olunur ve o şehri o kulun ismi ile isimlenir.

! دعاء اليوم الثالث والعشرين: اللهمّ اغسِلْني فيهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْني فيهِ من العُيوبِ وامْتَحِنْ قَلْبي فيهِ بِتَقْوَى القُلوبِ يا مُقيلَ عَثَراتِ المُذْنِبين.

23. Günün Duası: “AIIahummeğsiInî fîhi min’ez-zunûb, ve tahhirnî fîhi min’eI-uyûb, vemtehin gaIbî fîhi bi-tegv’eI-guIûb, ya mugîIe eserat’iI-muznibîn.” Anlamı: AIIah’ım! Bu günde beni günah ve kusurIardan beni yıkayıp temizIe; kaIbimin imtihanında bana kaIpIerin takvasını ver; ey günahkârIarın sürçmeIerini bağışIayan –Rabbim-

Rabbim dağıldık topla bizi! Aklımızı yaşamlarımızı eş dost ve akrabalarımızı neslimizi cümle Muhammed ümmetini topla!Bizlere sağlık sıhhat afiyet ver birlik beraberlik huzur nasip et..

Rabbim hanelerimizi yüreklerimizi ömrümüzü ferahlandır!
Sağımız solumuz önümüz ve ardımız her anımız sen ol..Rabbim! amin...
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2017, 01:45   #33
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

Ramazan elveda der gibi 23 cü gün orucunu tutuyoruz.. İnşaAllhurrahman..bizse misafirliğinden hoşnutuz şimdiden özlem bastı yüreğimize sanki!

Zeynülabidinden bildirilmiştir..Resul efendimiz buyuruyor:
24. gece teravih namazını kılan:
Beraatını sağ elinden alır.
Allah kendisine kabul edeceği 24 dua hakkı verir.
! دعاء اليوم الرابع والعشرين: اللهمّ إنّي أسْألُكَ فيه ما يُرْضيكَ وأعوذُ بِكَ ممّا يؤذيك وأسألُكَ التّوفيقَ فيهِ لأنْ أطيعَكَ ولا أعْصيكَ يا جَوادَ السّائلين.

24. Günün Duası: “AIIahumme innî es’eIuke fîhi ma yurzîk, ve eûzu bike mimma yu’zîk, ve es’eIuk’et-tevfîge fîhi Iien utîake veIa a’siyek, ya cevad’es-saiIîn.” Anlamı: AIIah’ım! Bu günde seni razı edecek şeyIeri senden diIiyor ve seni rahatsız edecek şeyIerden sana sığınıyorum. -AIIah’ım!- Bu günde sana itaat edip karşı geImemek için senden tevfik ve yardım diIiyorum; eI eI açıp diIenenIere cömert davranan –Rabbim-

Allahım kaplerimiz seni andıkca huzur bulur..Kalpleri kendi kudretinde bulunduran Rabbim bizleri islam dini üzre sabit kıl..

Allahım kalplerimize hidayet ver doğru kararlar alabilmeyi vesveselerden uzak zikrinle senle meşgul olmayı nasip et...

Allahım bizleri özü sözü güvenilir doğru olan müttaki kul eyle!
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2017, 01:59   #34
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

Ramazanın 24cü gün orucu fazla bir şey kalmadı zaman çok çabuk geçiyor altı gecemiz kaldı.. Rabbim gecelerimizi feyzli kılsın..
25. gece teravih namazını kılana: Ölüm meleği en güzel surette gelir, onu cennet nimetleriyle müjdeler. Kabir azabı üstünden kaldırılır...
! دعاء اليوم الخامس والعشرين: اللهمّ اجْعَلْني فيهِ محبّاً لأوْليائِكَ ومُعادياً لأعْدائِكَ مُسْتَنّاً بِسُنّةِ خاتَمِ انْبيائِكَ يا عاصِمَ قُلوبِ النّبييّن.
25. Günün Duası: “AIIahummec’aInî fîhi muhibben Ii-evIiyaik, ve muadiyen Ii-e’daik, mustennen bi-sunneti hatemi enbiyaik, ya asime guIûb’in-nebiyyîn.” Anlamı: AIIah’ım! Beni bu günde veIiIerini seven, düşmanIarına düşmanIık besIeyen ve peygamberIerinin sonuncusu -Muhammed Mustafa’nın (s.a.a)- sünnetine uyan kimseIerden kıI; ey peygamberIerin kaIpIerini koruyan -Yüce AIIah-

Allahım geçmiş günahlarımı affı mağfiret eyle..Bir dahi günah işlememeyi..rızana uygun ameller işlemeyi vesile eyle..

Allahım bizleri bize bırakma sen bizi bize bırakırsan bizler şaşar asi gelen düşmanlarımızı sevindiren oluruz..
Allahım ne olur düşmanlarımızı sevindirecek bela dostlarımızı üzecek musibet verme bizlere..

Sen Allahım dayanağımız sığınağımız ve bizler sana inandık sana güvendik..sana tevekkül ettik ömrümüzde yaşamlarımızda imanlarımızda ..
tevekkülde hz İbrahim. a.s. hz Ebubekir r.a. tevekkülü sıddıklardan eyle bizleri Allahım...

Rabbim nefsimizi sultan değil imanlarımızı sultan eyle....Allah'u Teala'nın emirlerine uyarak ve Resulullah s.a.v. efendimize mahcup olacağımızı düşünerek hayatımızı yaşamayı takvalı kullar olmayı nasip eyle..

Allahım nolur rızana kavuşan sevdiğin razı olduğun kullar sınıfına erdir. senin çok salih saliha bağışladığın kulların var, benimse bir sen varsın..
Allahım affettiğin bir kulunda ben olayım, kapına geldim boş döndürme ....amin ecmain..
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.2017, 01:25   #35
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

Onbir ayın sultanı ramazan rahmeti bol 25 gün orucu Rabbim öyle kolayladıki hiç bir kulunu üzmedi! bizler ramazanın feyzinden bereketinden faydalanmışızdır umarım..
misafirliğinden hoşnut olduğumuz Ramazan nerdeyse elveda diyecek..
26. gece teravih namazını kılanı: Allah’ın emriyle melekler şeytanın şerrinden korurlar. 40 sene ibadet etmiş gibi büyük bir ecre nail olur.
! دعاء اليوم السادس والعشرين: اللهمّ اجْعَل سَعْيي فيهِ مَشْكوراً وذَنْبي فيهِ مَغْفوراً وعَملي فيهِ مَقْبولاً وعَيْبي فيهِ مَسْتوراً يا أسْمَعِ السّامعين.
26. Günün Duası: “AIIahummec’aI sa’yî fîhi meşkûran ve zenbî fîhi mağfûran ve ameIî fîhi magbûIen ve aybî fîhi mestûra, ya esme’as-samiîn.” Anlamı: AIIah’ım! Bu günde çabamı mükâfatIandır; günahımı bağışIa; ameIimi kabuI buyur ve gözümü –günahIara- kapa; ey duyanIarın en iyi duyanı!

Rahmetin kapısı her an açık kuluna, Fatıma ya, kapın açık mı sen ona bak..... mağfiret bağında gül olmak,Rabbi zikretmek gerek,
cümla kainat zikreder Rabbimi, diğer canlılar Rabbimin emrine uyarken biz kaçar olduk, cehalete daldık kendimizi kaybettik..öğrenmekten korktuk bildiğimiz yeter dedik, sanki çok şey biliyor gibi, ömrümüz miskinlikle geçti, yazık ziyan ettik aldandık dünya heveslerine meyl ettik nefsimize uyduk...Ahiri unuttuk dünyayı cennet sandık,hiç ölmeyecek gibi gaflet uykusuna daldık...
Ah Rabbim gafletten uyandır cümle kullarını, uyandır Rabbim yüreğim sana hasret sen benimlesin lakin yinede özler seni.. Mahcubum Rabbim seni yeterince anmadığım sana layık kul olamadığım için..

Rabbim nolur miskinlerden eyleme, daim seni zikreden fikreden şükreden kul eyle..
Rabbim cümle mü'min kardeşlerimi bağışla dünyaya meyl etmeden ibadetlerimiz huşu içinde yapmayı nasip et..
Rabbim mağfiret eyle,gün içinde senin rızana uygun ameller işlemeyi vesile eyle..Rabbim geceleride gizli gizli ağlayarak seni zikreden secde eden kul eyle..

Rabbim bizi didarından ayırma, biz seni unutsak dahi sen unutmamıza izin verme,,Rabbim bir sinek kadar olamadığıma yanarım o seni günde 500 defa anar okadar küçük ki yarın o bizden hak ister diye korkarım..

Rabbim huzuru mahşerde senin sessiz kulların bizlerden haklarını alacak o gün bizleri mağfiret eyle..

Rabbim rahmetinle yargıla, merhametinle ödüllendir, muhabbetinle mükafatlandır, bizlere acı beratımızı ver. Rabbim...

Allahım bizi ziyanlarda bırakma sev sevindir,sağım solun önüm arkam her anım sen ol..amin ecmain...
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 20.06.2017, 13:52   #36
Geceler
Sükut_u Sonbahar
 
Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 11.04.2007
İletiler: 23.663
Aldığı Beğeniler : 18754
Beğendiği Mesajlar : 34281
Standart

Aminnnn,Aminnnn
Cenab-i Hak sonsuz razi olsun insaAllah kardesim yürekten tesekkürler
Selam ve Dualarimla......
fadikhatun isimli üye bu mesajı beğendi.
__________________

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2017, 01:34   #37
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

geceler´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
aminnnn,aminnnn
cenab-i hak sonsuz razi olsun insaallah kardesim yürekten tesekkürler
selam ve dualarimla......
ben çok teşekkür ederim kardeşim ..rabbim ebeden daimen razi hoşnut olsun..rabbim sizi cennetine koysun resul efendimize komşu kilsin..
Dünya ahirde selamete erdirsin..rabbime emanet ol..hayirli kandiller..
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2017, 01:35   #38
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

RAMAZAN 26CI GÜN ORUCUNA NİYETLENDİK.
GECEMİZSE KANDİL LEYLE-İ KADR.. HAYIRLI KANDİLLER..

. Rabbimden.. gönlünüzdeki iman sevgi muhabbet eksilmesin artsın..gönül gönlüne yakın olanı severmiş Rabbim sizleri daim Allah dostları kılsın sevsin sevindirsin sevdirsin dostlarına..

27. gece teravih namazını kılana: Allah’ın emriyle cehennemin kapıları kapanır. Seksen kusur sene ibadet etmiş gibi ecre erer. Zira bu Gece Kadir Gecesidir. Bu Gece teravih kılan kişi korkunç sıratı, yıldırım gibi geçip Cennete vasıl olur.

دعاء اليوم السابع والعشرين: اللهمّ ارْزُقْني فيهِ فَضْلَ لَيْلَةِ القَدْرِ وصَيّرْ أموري فيهِ من العُسْرِ الى اليُسْرِ واقْبَلْ مَعاذيري وحُطّ عنّي الذّنب والوِزْرِ يا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحين. 27.
Günün Duası: “AIIahummerzugnî fîhi fazIe IeyIet’iI-gadri ve sayyir umûrî fîhi min’eI-usri iIe’I-yusr, vegbeI meazîrî ve hutta anni’z-zenbe ve’I-vizr, ya raûfen bi-ibadih’is-saIihîn.”
Anlamı:
Allah’ım! Bu günde bana Kadir Gecesi’nin sevabını lütfeyle; işlerimi zorluktan kolaylığa dönüştür; mazeretlerimi kabul buyur; günah ve vizr-ü vebalı üzerimden kaldır; ey salih kullarına şefkatli olan!

Rabbim bizlere rahmetinle muamele eyle mağfirentinle ödüllendir merhametinle mükafatlandır..Rabbim..

Ya İlahi bizleri Hz Eba bekir r.a. gibi sıddıklardan, Hz Ömer .ra. gibi Rabbinden korkan adaletli, Hz Osman r.a. gibi haya edep sahibi, Hz Ali r.a. gibi vefalı ilmin şehri Allah ve Resul yolunda dini islam uğrunda can veren kullar arasında kıl..

Yüce Rabbim hepimize bu mübarek günlerde bol bol onu zikrederek sevaplara nail olmak nasip eylesin .
Rabbim hepimizi hidayete erdirsin, kendi yolunda saf tutan kullarından eylesin amin.
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 22.06.2017, 08:13   #39
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

27 gün orucu leyle-i kadir sabahı haklarınızı helal edin benden yana helal olsungelecek ramazana leyle-i kadirlere kutlu gecelere ulaşmayı nasip etsin..Rabbim
28 geceyi bizlerin kurtuluşuna vesile eyle! Rabbim bayram bizlerin çift bayramı dünya ahirde selamete ermeyi nasip eyle!

Peygamberimiz s.a.v buyuruyor:
28. gece teravih namazını kılana: Allah’ın emriyle cennetin kapıları açılır, hangi kapıdan isterse o kapıdan girer. Cenneti-alada bin derece ihsan olur.

دعاء اليوم الثامن والعشرين: اللهمّ وفّر حظّي فيهِ من النّوافِلِ واكْرِمْني فيهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فيهِ وسيلتي اليكَ من بينِ الوسائل يا من لا يَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّين.
28. Günün Duası: “AIIahumme veffir hazzî fîhi min’en-nevafiI, ve ekrimnî fîhi bi-ihzar’iI-mesaiI, ve garrib fîhi vesîIetî iIeyke min beyn’iI-vesaiI, ya men Ia yeşğaIuhu iIhah’uI-muIihhîn.”
Anlamı: AIIah’ım! Bu günde müstehap (sünnet) ameIIerden nasibimi çoğaIt; -dünya ve ahirette- sorumIu oIduğum şeyIeri hazırIayarak bana Iütuf ve bağışta buIun; bugünde vesiIeIer arasından sana vesiIemi yakınIaştır bana; ey ısrarIa –yaIvaranIarın- ısrarı kendisini –başkaIarıyIa iIgiIenmekten- aIıkoymayan –Rabbim-

Rabbim Bu günde emrini uygulamak için bizleri güçlendir; bu günde zikrinin güzel tadını bizlere tattır; kereminle bizleri bu günde şükrünü eda etmek için bizleri hazırla..

Rabbim bu günde hıfzın ve örtünle bizleri günah ve beladan koru Rabbim..

Allah’ım! Bu günde müstehap sünnet amellerden nasibimizi çoğalt; dünya ve ahirette sorumlu olduğum şeyleri hazırlayarak bizlere lütuf ve bağışta bulun; bugünde vesileler arasından Sana vesilemizi yakınlaştır bize ey ısrarla yalvaranların ısrarı kendisini başkalarıyla ilgilenmekten alıkoymayan Rabbim…

bizleri senin yolunda sana kullukta ısrarlı olan rızana kavuşan kıl..Rabbim..

dağılan ömrümüzü aklımızı sevdiklerimizi dostlarımızı cümle müslümanları topla!Rabbim!

Rabbim iyilikten güzellikten ayırmasın..Rabbim razı hoşnut olsun ömrünüzü ve ömrümüzü hak dostları ile doldursun Rabbim!
daim bize Rabbimi hatırlatıp sevdiren hayatımızı yaşanmaya değer kılan dostlar versin Rabbim!
Geceler isimli üye bu mesajı beğendi.

Konu fadikhatun tarafından (22.06.2017 Saat 08:25 ) değiştirilmiştir..

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2017, 00:47   #40
fadikhatun
Özel Üye
 
fadikhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.06.2013
Nereden: adana kozan
İletiler: 564
Aldığı Beğeniler : 859
Beğendiği Mesajlar : 514
Standart

MÜJDE KAZASI OLANLARA RAMAZAN AYININ SON CUMA GÜNÜ KILINACAK NAMAZ: (Sırru'l -Esrar 2. cilt)

Bir müjde beşaret vardır namazlarını geçirenlere kazası için kese yoldan Cenâb-ı Hakk’ın affı mağfiretini izin verirse inşaallah yazalım.

مَنْ صَلّٰى ف۪ي آخِرِ جُمُعَةٍ مِنْ رَمَضَانِ الْخَمْسِ الصَّلَوَاتِ مَفْرُوضَةٍ فِي الْيَوْمِ وَاللَّيْلَت۪ى قَضَتْ عَنْهُ مَا أَخَلَّ بِه۪ مِنْ صَلَاةِ سَنَتِه۪

“Her kim Ramazan ayının son Cuma günü Cuma namazından sonra bir günlük farz kaza borcunu bir de salâtı vitir ile bu şekilde sabahtan başlayıp yatsı vitire kadar bir günlük geçirmiş kaza namazını kılar ise inşaallahu Teâlâo kimsenin bu mübarek ay Cuma hürmeti için bir senelik kaza namazları ödenmiş olur.” Cenâb-ı Hak günahlarını af edip sevaba tebdil eder. İnşaallahu Teâlâ.....

Buna tereddüt yapıp bu böyle olur mu demeyiniz. İtiraza kalkmayınız Allah’ın ihsanının lütfunun kereminin affı mağfiretinin gayet geniş çok olduğunu düşünelim. Düşünelim ki buna delil yine mübarek Ramazanın yirmi yedinci gece leyley-i kadir (kadir gecesini) rızalı, ihlâslı hakkı ile ibadetle namaz, zikir, bütün Müslümanlara dua ile ihya edilmesi bin aydan hayırlı olacağına bin ay yani, seksen üç sene dört aydan daha hayırlı olacağına Kadir Suresinde ayeti kerimesinde haber veriyor. İtiraza mecal yoktur.
Allah’ın kulları üzerine ihsan kapısını, rahmet kapısını kapatanlardan olmayın. (Kaynak Şir’a şerhinde Muhtasarı ihyadan naklen)

fadikhatun isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Cevapla

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Var Son İleti
Kadir Gecesi özel dua ve Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır?- YaRêN Dini Gün ve Geceler 8 03.08.2013 18:55
sahte asklar deryasi kafkas_kartali Şiir Penceresi 5 13.04.2009 17:26
Hoş Geldin Ey Rasül Hoş Geldin Nebi Ahiretime Duamsın Şiir Penceresi 2 07.08.2007 12:02
ask deryasi GüleHayran Şiir Penceresi 1 03.08.2007 08:27


Saat : 00:06 |

Powered by vBulletin® Version 3.8.9 Beta 1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
Yandex.Metrica