Yenidendogus

Yenidendogus (http://www.yenidendogus.net/forum/index.php)
-   Türkiye'de Gündem (http://www.yenidendogus.net/forum/tuerkiye-de-guendem/)
-   -   Başbakanla Milli Futbolcu Arda Turan ın Telefon Konuşması... (http://www.yenidendogus.net/forum/tuerkiye-de-guendem/34683-bathbakanla-milli-futbolcu-arda-turan-yn-telefon-konuthmasy.html)

blackholes 09.09.2010 11:28

Başbakanla Milli Futbolcu Arda Turan ın Telefon Konuşması...
 
Başbakan Erdoğan, 2012 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'ndaki Türkiye-Belçika futbol maçına ilişkin bir soru üzerine de maçın ikinci yarısını izleme fırsatı bulduğunu söyledi.

Canlı yayına telefonla bağlanan Milli Takımın Kaptanı Emre Belözoğlu ile konuşan Başbakan Erdoğan, futbolcuları galibiyetten dolayı kutladı. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'i de arayarak kutladığını bildiren Erdoğan, Emre Belözoğlu'ndan Teknik Direktör Guus Hiddink'e de tebriklerini iletmesini istedi.

Arda Turan ile konuşan Erdoğan, milli futbolcuya ''Yine şanslısın. Bir yerlere vurdurarak bilardo gibi gol attın'' dedi.

Arda Turan'ın ''Başbakanım sizden bir şeyler öğreniyoruz hayırlısıyla'' demesi üzerine gülen Başbakan Erdoğan, maçın çekişmeli geçtiğini ifade etti.

''ÖLDÜK, ÖLDÜK, DİRİLDİK''

''Öldük, öldük, dirildik'' diyen Erdoğan, Belçika'nın Türkiye'ye ters bir takım olduğunu, ancak bu defa Türkiye'nin 3 puan aldığını belirtti.

Maçın ikinci yarısındaki coşkuları, gayretleri ve heyecanlarından dolayı futbolcuları kutlayan Erdoğan, yenen golleri ''şanssız'' olarak nitelendirdi.

Arda Turan'ın telefonu Nihat Kahveci'ye vermesi üzerine onunla da konuşan Erdoğan, Nihat'ı da tebrik etti.

Alınan galibiyetin Ramazan Bayramına ayrı bir tat kattığını ifade eden Erdoğan, ''Bu ara iki gururu birlikte yaşıyoruz. Bir taraftan futbol, bir taraftan basketbol. İkisinde de hakikaten başarılar arka arkaya geldi. Temenni ediyorum ki inşallah sonu da bu şekilde gelir'' dedi.

Kahveci de bayram öncesi alınan galibiyetten dolayı mutlu olduklarını söyledi.


Kaynak : http://www.8sutun.com/Erdo%C4%9Fan-m...%B1_90138.html

*Hayat* 10.09.2010 00:50

ALLAH razı olsun kardeşim sonuna yetişmiştim konuşmanın tamamını anlatmışsın bi güzel:D


Saat : 17:03 |

Powered by vBulletin® Version 3.8.9 Beta 1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1