Portal
Geri git   Yenidendogus > Edebiyat Konulari > Yürek Esintileri
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Noktasız Cümleler ...Kadim Dolunay'dan Bazı Kısa sözler..

Kadim Dolunay'dan Bazı Kısa sözler.. --Yüreği Dört Duvar Arasında, Bedeni Bir Kıyı Kenarında, Suda Kalem Yarıştıranlar Olsa da; Bedeni Dört Duvar Arasında, Yüreği Bir Dağ Zirvesinde, Kalemle Raks Eden Şairler Biliriz..! Kadim Dolunay --Sevgiyi yitirip,

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 28.02.2011, 18:05   #1
ilminur
Onursal Üye

ilminur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 9.162
Teşekkürler: 9.501
4.266 Mesajına 6.663 kez Teşekkür Edildi
Standart Noktasız Cümleler ...Kadim Dolunay'dan Bazı Kısa sözler..

Kadim Dolunay'dan Bazı Kısa sözler..

--Yüreği Dört Duvar Arasında, Bedeni Bir Kıyı Kenarında, Suda Kalem Yarıştıranlar Olsa da; Bedeni Dört Duvar Arasında, Yüreği Bir Dağ Zirvesinde, Kalemle Raks Eden Şairler Biliriz..!

Kadim Dolunay

--Sevgiyi yitirip, öfkeyle boğuşma arzusu içerisinde olan nefis, karizma uğruna beyaza kara derken, yok olacağını hiç düşünmez mi?

Kadim Dolunay

--Bir avuç kartopu uzunca bir yokuştan aşağı bırakılırsa, önüne çıkan her şeyi kendine katar ve büyür.
Dedikodu, yokuş aşağı bırakılan bir kartopu gibidir. Bir avuçluk gerçek, tezviratlarla büyümüş koca bir yalan olur

Kadim Dolunay

--Dermansız derdim var" deme, dört tarafı duvarla çevrili bir odaya girebilmek için en az bir girişin olması gerekir. Girişi olan her yerin bir çıkışı da vardır…
Yolun sonuna geldiğini düşündüğün zaman yüz seksen derece dön, işte yolun başındasın… "Her yolun sonu, geriye dönüldüğünde bir başlangıçtır

Kadim Dolunay

--Kalbiniz mi kırıldı? Boş verin kırılsın.. Şimdi kalbinizin merkezine sızacak nağmelerin sesini dinleyin.. Ve elinize bir kalem alıp, sesi yazıya çevirmenin sevincini yaşayın.. Kırılmamış kalp, dört tarafı, hava ve ses geçirmez materyallerle kaplı oda gibidir… Kasvetli ve yakıcı...

Kadim Dolunay

--Işığı daha net görebilmek için karanlığa ihtiyaç duyulur. Düşünen insan bilir ki, karanlıkta ya da sıkıntı ve keder içinde olmak bir şeyleri daha net görmeye vesiledir.

Kadim Dolunay

--Öyle yaşa ki, arkandan kuyunu kazan kişi bile bir su kaynağıyla karşılaşsın...

Kadim Dolunay

--Bizler bir desenin farklı renkleriyiz... Desen ve renk öyle bütünleşmiştir ki onları ayırmak çirkinleşmesine neden olur...
Hepimiz aynı kelime ve aynı kalemin ahengiyiz... Aynı kalemle yazılmış farklı harfler, anlamlı kelimeler gibiyiz... Birimiz aradan çıkarılsa manamız değişiverecek veya anlamsızlaşacağız…

Kadim Dolunay

Konuşsam Dilim Yanar ...Sussam Kalbim ... (N.F.K)

Gönül ile aklı koydum kafese .. Biri "UMUT" diyor ,biri "KES " diyor . Çırpındıkça kaldım nefes nefese.. Biri "DAYAN" diyor , biri "PES" diyor.. Yüreğim döndükçe döndüm ak kora , sabrım demir aldı , yelkenler fora. Gitmek istiyorum çok uzaklara . Biri "CAN " diyor , biri "ES " diyor...

ilminur isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için ilminur'a Teşekkür Edenler :
Geceler (28.02.2011)

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 28.02.2011, 22:38   #2
Geceler
Sükut_u Sonbahar

Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 20.776
Teşekkürler: 27.271
9.880 Mesajına 14.467 kez Teşekkür Edildi

Canim cok güzeldi emegine saglik kalbi tesekkürler
Cenab-i Hak razi olsun insaAllah
Selam ve Dualarimla.......

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  
Bu Mesaj için Geceler'a Teşekkür Edenler :
ilminur (28.02.2011)

Seçenekler
Stil