Portal
Geri git   Yenidendogus > Edebiyat Konulari > Yürek Esintileri
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Üye Listesi Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Kalemden dökülenler..

Ben teşekkür ediyorum beğendiğin icin abla
User Tag List

Like Tree2109Likes
Paylaş Seçenekler Stil
Okunmamış 06.08.2012, 01:27   #11
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

*_r4hime_* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Sen'siz yerim yurdum yokmuş gibi ben diyarsız..!
İletiler: 1.374
Aldığı Beğeniler : 1374
Beğendiği Mesajlar : 1885

Ben teşekkür ediyorum beğendiğin icin abla
kulmehmet isimli üye bu mesajı beğendi.

Your love's put me at the top of the world...

*_r4hime_* isimli üye şu anda çevrimdışı  
Okunmamış 06.08.2012, 14:13   #12
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

İbadetler arasında ise O'nun azameti karşısında,
Kula saygıyla eğiliş,
Ve daha da önemlisi..
O'na secde yakışıyor anne..

Sen de gel!
Vallahi bütün ibadetlerin arasında,
O'nun azametine yakışanın
Secde olduğunu öğrendim anne..

Alıntı
Geceler, İnSaN, Rey Han ve diğer 1 kişi bu mesajı beğendi.

Konu *_r4hime_* tarafından (06.08.2012 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir..

Okunmamış 06.08.2012, 14:31   #13
Kul Tanesi
Özel Üye

Kul Tanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Yâr'alı
İletiler: 2.843
Aldığı Beğeniler : 5057
Beğendiği Mesajlar : 4896

Maşallah ablam..
Rabbim Sıhhat versin..
Senin kalem nasıl bişi banada göstersene

Kul Tanesi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Okunmamış 06.08.2012, 14:33   #14
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Allah razı olsun güzel düşüncelerin icin tesekkür ederim kardeşim
Bi şeyler karalamaya calısmıstım ne kadar oldu bilmiyorum ama..

Okunmamış 06.08.2012, 15:12   #15
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Affet Baba...

Haklıydın sen…
Hiçbir şey bu kadar basit olmamalıydı…
Gerçek sanmıştım baba!.. Acıtmaz demiştim canımı. Haklıydın baba, tahmin edemedim, yanıldım yine ve böyle olmayacaktı…
Oysa ben sevmek isterdim!.. Okuduğum romanlarda ki, izlediğim filmlerde ki gibi. Gerçeği yaşamak olmadı. İsmini bir otobüsün camına yazdım sadece. Şekillendirdiğim bulutlara benzettim yüzünü ve hiç olmayacak ağabeyim sandım.
Matematik defterimde kaldı ismi, arasında ki bir gülde ve dağılmış yürüyüşümde kaldı…
Bir şarkıda sevdim ve küçük bir tırnak yarasında ama bitti baba!.. Bir aşkın cenazesini kaldıralı çok oldu. Sevgi bir eliyle çağırsa, korku iki eliyle iter olmuş beni. Geçmişimin savrukluğunda dağıttığım nedensizliğimden, ne kadar kaldıysam geride onu da bilmiyorum…
Ben umutlarımı kısıtladım, hayallerime yasaklar koydum!.. Sistematik olarak canımın yandığını hissettiğim halde, düzenin gerekçelerine karşı çıkan yüreğim, gerçekleri görmeyi nasıl hesaplayabilirdi?.. bilmiyorum…
Umutsuzluğumun umutla barışmasını sağlayıp, tüketilmek ne demek anlamıyorum!.. Alışıla gelmişin dışında, yalanla yoğrulduktan sonra maskelerimi indirip, gülmeyi deniyorum her seferinde… Korkunun sözcük anlamını tüketiyorum kimi zaman…
Bir gün büyüyeceğimi tahmin edemedim. Dizlerinin dibinde ki küçük kızın olarak kalmak isterdim...
Senin hayallerinde ki kıvırcık saçlı kızını kıskandım. Kimseyi beni sevdiğin gibi sevme istedim. Beni bir akşam okuldan al dedim yoksa çok mu şey istedim?..
Bilmiyorum!.. Sana benzettim baba!.. Senin gibiydi… Seni her özlediğimde onun bakışlarıyla karşılaştım. Yoktun baba!.. Yanımda olmadın!.. Seni çok seviyorum baba…
Hiç kimse boşluğunu dolduramadı!.. Kimse senin gibi bakmadı, karışmadı, kokmadı da, senin gibi öpmedi de ve hiç kimse sen kadar yüreğimi dolduramadı baba!..
Sebepsiz kırgınlıklarımın ve kendime kaçışlarımın asıl sebebi; sevgimin sevgisizliğinde sevgi aramaktan yorulmuş olması olsa gerek. Her şeyin sonunda yanımda “ben” var… Bir beni görebiliyorum bütün gerçeklerin yalanlarında!..
Hani sen hep diyorsun ya “yüreğimin başkenti” diye, inan bana senden başka odak noktam olmadı!.. Ve asla vazgeçilmezimsin!.. Affet beni, kızma ne olursun. Kaşını kaldırdığın an bu yürek paramparça olur. Ölürüm yoluna!.. Ötesi var mı?.. Babamsın, canımın içisin sen benim…
Baba sen benim gözlerimde kalan son ışığımsın…
Son ışığımı elimden alma!..
Affet baba!.. Yorgunum…

Alıntı..
Geceler, İnSaN, Rey Han ve diğer 1 kişi bu mesajı beğendi.

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Okunmamış 06.08.2012, 15:25   #16
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Uzat! Ellerine sevdam dökülsün..
Yangın yeri ülkem, yağmurlarla yıkansın..
Ellerim kan akıtsın,
Yüreğim sevda..
Gözlerim yaksın seni, bakışlarımda.
Tut ki; bu bitmez savaşların galibi benim
Kan, göz yaşı, kelamla yoğrulan savaşlarda..
Ankara, İstanbul eğlensin diye diskolarda barlarda,
Düşmanla vuruştuk, toprakla öpüştük..
Savaştık.. Vuruştuk.. Cesurduk..

Yahya Efe Yakupoğlu
Geceler, İnSaN ve Rey Han bu mesajı beğendi.

Okunmamış 06.08.2012, 15:32   #17
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Doğmamış Oğlum YUSUF'a

Oğlum Yusuf...

Doğmamışım...

Gözleri yaşlı babanı utandırmayasın !...

Ben bin yıl yaşasam, bin yılım kainata denk bir ömür olsa, her günüm mutlu yaşanmış bir ömre bedel olsa; eğer ki seni bir kez olsun dünya gözüyle görmek, sevmek, saçlarını okşayıp, seni milyon kere milyon yıllık hasretlerle bağrıma yaslayıp sevemeyeceksem: Bu bin yılın tamamına kahrederim...

Oğlum Yusuf : Babanı unutmayasın. Unutmayasın ve utandırmayasın...

Baban aleme mertlikle geldi. Anası da kesin anası, babası da kesin babasıydı, bilesin.

Oğlum Yusuf, öyle yaşa ki; babanı utandırmayasın. Ben babamı ve dedemi utandırmadım. Baban bu alemde yüreğiyle yaşadı her daim. Yüreğiyle yaşayacak ömrü yettiğince...

Bin kahpenin arasında gençliğine toz kondurmadı. Gözlerinden akan yaşı kimseye göstermedi. Gecesini siyaha çaldıklarında, beyazın namusuna halel getirmedi.

Oğlum Yusuf... Mertliğini, boyunu posunu sevdiğim Yusuf...

Ruhumu sızlatan, beynimi daraltan, kelimeleri daha çıkmadan, şakaklarımda kurşun ağırlığında donduran, sevdam Yusuf... Oğlum, gururum, yiğidim Yusuf... Babanın davasını yabana bırakmayasın. Ele aldanmayasın Yusuf'um. İşvenin kahpenin gülüşüne, bir de makam sevdalısına kanmayasın Yusuf'um...

Sen benim kanımsın yiğidim. Sen benim soyumsun yiğidim. Ben seni tertemiz gecelerde besledim, ruhumda. Ben seni namusun koynunda düşledim. Temiz kanına kir düşürmeyesin.

Babanı unutma oğlum. Ben ki bu alemde, yüzlerce kitabı su niyetine bir yudumda içmişim... Kimi geceler kainatın içinde seyre çıkmış gezmişim. Her kelimenin koynuna bin sevda salmışım. Her gecenin iffetine bin kurşun sıkmışım, gözyaşlarımdan.

Alemde her sancıyı, her yürekte her acıyı, ölen her masumda kanlı gözyaşımı ben içime içime akıttım.

Oğlum... Yiğidim... Doğmamış umudum... Hayallerimi suya düşürmeyesin. Kutlu davamızı unutup, fanide ölmeyesin...

Doğmadın, biliyorum da... Bilmenin de çaresizlik yüklediği, anları da biliyorum...

Seni doğuramamış olan Ana'n: Toprak...

Doğmamış olan Bacın: GÜLKIZ...

Belki milyonlarca yüreğin acısıyla genç yaşında yaşlanmış baban da yakında toprak olacak...

Ama sen, sen benim umudumsun oğlum. Yaratılmış olmanın ateşi, her gün yakacak içerini.

Damarlarında dolaşanın ne olduğunu anlamaya, ilk vakitlerde yetmeyecek idrakin.

İdraksizlik rehberin olacak. Öğreneceksin...

Hele sabret yiğidim. Hele sabret kuzum. Hele sabret doğmamışım... Sen de baban gibi öğreneceksin. Sebepsiz ve durduk yere, ansızın başlayan ağlamaların, sebebini elbet sen de öğreneceksin.

Kulaklara değmeden ruhuna giden, ötelerden bir ses gelecek :

"Kalk ve doğrul. Yıkıl, dövül ve sövül... Bu dava kolay değil. Sövüldüğünle övül..."

Beyazın siyahla karıştığı anları, görmeden, duyacaksın...

Parmaklarının, bakışlarının, varlık mayandaki kahramanlığın nasıl coştuğunu göreceksin.

Bilmeden davranacaksın. Vakitsiz kavgalarda bulacaksın kendini. Ha bir kızın saffetine zırh olacak, yumruklar altında inleyeceksin. Ha, Zalim Ordularını göreceksin kentlerde. Paranın kulları çıkacak karşına. Bir kazanıp bin harcayacaksın. Dünyanın malını menanını, ayaklar altında çiğneyeceksin. Ben seni böyle yetiştirdim. Namerde muhtaç etmesin Rabb'im. Kimseye muhtaç olmayacaksın oğul. Aç kal. Susuz kal. Uykusuz, sevgisiz, kimsesiz.... Milyonluk kentlerde yüreğinle yalnız kal. Kimseye elini uzatmayasın oğul. Kimseden dünyalık beklemeyesin oğul. Bekleme... Babanım, beklemedim... Beklersen; hakkım haram olsun sana oğul.

Gözlerini ötelere açacaksın. Ruhun gizliyi dinleyecek, duyacaksın. Bir ses var alemde durmadan yankılanan. Kainat o sese, o ilahi emre itaat ediyor. Emri duyduğunda doğrulacaksın.

Diyeceksin : "Bir ben miyim böyle, yüreğinde zulüm ordularına karşı, ruhunun ateşinde zülfikar'lara su verip, işleyen..."

Diyeceksin kendine oğul : "Bir ben miyim yüreğini böylesine, acımadan çatlatan ? Bir ben miyim farkeden alemi. İçin dolup dolup da, taşacak ...!"

Fanide; bakiyi bulacaksın oğul. Ben seni, barışa değil, savaşa yetiştirdim. Savaşacaksın oğlum. Başka başka tanrıların çocuklarına karşı... Allah'ın yeryüzündeki halifesi, insan olmak sıfatıyla, tek başına kalsan da yeryüzünde, savaşacaksın. Ben seni savaşman için yetiştirdim.

Zengin sofraların tok misafiri olacaksın.

Elinden, belinden, dilinden emin olacak, düşmanın dahi...

Vuracaksan, bilinecek ki; "Vurur..."

Duracaksan, emin olunacak ki; "Durur..."

Her anın zulüm ordularına, sömüren dünyaya, zalim devletlere ve kirli ruhlara kıyamet yaşatsın oğul...

Kıyameti hatırla Yusuf'um :

"Ay karardığında. Güneş ve Ay birleştirildiğinde."

"İsrafil Sûr'a üflediğinde...

Ve dağlar yürütüldüğünde...

Yeryüzü ve Gökyüzü, birbirine kavuştuğunda...

Toprak yarıldığında, denizler kaynatıldığında, yeryüzünün altı üstüne çevrildiğinde...

Cehennem azgınlaştığında, cennet mahzunlaştığında...

Tüm nefisler ölümü tattığında...

Kainat yerle bir olduğunda...

Alemler sûkut ettiğinde...", Kıyamet Vakti başlamış ve bitmiş olacak...

Sen Yusuf'um, çok yakında geleceksin... Bir neslin ruhunda dirileceksin. Asırlar önce çöken medeniyyetin, yeniden canlanışında, bütün doğu'ların bütün batı'lara galip geldiğinde, "yeryüzü orduları"nın her bir noktasında, can bulacaksın, silahlanıp savaşacaksın...

Sen benim doğmamış oğlumsun. Ben kışta baharı düşledim. Ummanda toprağı özledim. Rüzgarda kokunu bekledim. Seni doğurmadan ölen Ana'na hergün bin sitemle karışık, bensenden bahsettim... Yusuf'um... Yusuf Soylular içinde; izzetim, asaletim, celalim, yiğidim, gururum, doğmamış oğlum...

Kabil'in Habil'e vurduğu hançer, hala insanlığın bağrını kanatır durur... Kabil'in soyundan devletler türedi. Kabil'in soyundan leş yiyiciler, kan içiciler, lügatları kirleten cahiller türedi.

Kelam kirlendi bir vakit. Gözyaşı kan akıttı bir zaman.

Analar üç asırdır, dünyanın her yerinde ağlıyor. Masumu azaldı yeryüzünün. Zalimin zulmünü çekene, mazlum deniyor artık.

Zalim Ordularına karşı cengaver kahramanlar yetiştiren ruh; kayıp...

Sen Yusuf'um; Kayıp Neslin, Özlenen Ruhusun.

İlan edilmemiş bu son savaşta, kelamın bekaretini kurtaracaksın. Her dinden, her dilden, her ırktan, her renkten ve kumaştan, sadece bunlar değil, Şahmurat'ı, Şahmeran'ı ve Şahdamarları kurtaracaksın. Güneşin masumiyetini, zalimlerin hizmetinden çekip alacaksın.

Özgürce soluk almanın hazzını, taddıracaksın...

Kabil'in çürüttüğü sol yanıma, derman olacaksın...

Tanıdığın tanımadığın, yaratılmış her varlığa, Yaradan'a olan imanınla, hürmet edeceksin...

İçinde bir kahraman var, farkedeceksin.

Şiire ahenk veren biri var.

Suyun akışına ritmini, kainatın gidişine rotasını çizen biri var.

Karıncanın yuvasına mühendislik, balığın nefesine kuvvet veren biri var.

Senin içinde, bazen; intihara meyleden bir sefil, bazen; aleme nizam verecek bir kahraman var. Göreceksin...

Sana sadece Palu'yu değil, Anadoluyu, yani tüm bir yeryüzünü emanet ediyorum. Anadolu coğrafyasının kirletilmiş ırmaklarına, kirin pasın karıştığı muslukları tıkayacaksın.

İnsanlığın huzuru ve saadeti için, İnsanlık Davasının düşmüş sancağını, Çanakkale'de düştüğü yerden tutup kaldıracaksın. Erzurum Tabyalarından kaldıracaksın. Uhud'dan kaldıracaksın, Kurtuba'dan kaldıracaksın, Srebrenica'dan kaldıracaksın, Bağdat'dan, Ramadi'den, Kudüs'ten, Beyrut'dan, Mogadişu'dan, Şam'dan, Türkistan'dan, Kunduz'dan, Allah-u Ekber dağlarından, Tora bora'dan, Lut gölünden, Arafat'dan, Elbruz'dan, Davut ırmağından, Rabbul Hali'den kaldıracaksın.

Yeryüzünü sana emanet ediyorum. Eksikliğini farkettiğin heyecan, aradığın umut, seni tamamlayacak dava; budur. Sen kendini, Yaradılmış olmanın getirdiği Varlık Davasında, kendini "Tek Kişilik Ordu" olarak kabul edeceksin...

Sen Oğlum; tek kişilik ordu olarak, benim kıvılcımını çakacağım savaşta, zaferler kazanacaksın...

Gözyaşları dinsin diye...

Analar artık ağlamısn diye, yeryüzü ve tüm insanlık sömürülmesin diye, insanlığın bu "ilk - tek - son - doğal" savaşında, kalplerimizde yeşerttiğimiz "daha güzel bir dünya" için, zaferler kazanmalısın...

Kazanacaksın...

Gözpınarlarımın kuruduğu ve ruhumun huzur bulduğu bu dakikalarda, mukaddes davamın fedaisi olmaklığına hürmeten, gözlerinden, ellerinden, alnından öpüyorum oğlum.

Ömrüm ömrüne olsun...

Sözün Namus, Yusuf'un "var" olduğu yerdeyim.

Söz'deyim, İş'teyim , Dil'deyim...

baban

Yahya Efe Yakupoğlu

Okunmamış 06.08.2012, 16:01   #18
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Bir Kıza Vurulacağına Bin Kurşunla Vurul Diyen Ben!... Sen! Beni Paraya mı satacaktın FİGEN!?...

Bırak Gülüm, sende bırak... Sende vazgeç sende git, sende BIRAK... BIRAK. bahane arandıktan sonra herkese bin bahane zaten bulunur... Bunca civan delikanlılığıma, bunca civan mertliğime, sadce ALLAH ve YAR dememe karşın, sen! beni paraya mı satacaktın FİGEN!?

YUSUF dedikçe GÜLKIZ dedikçe gözünden damlayan yaşları yere düşeceği anda gül rengi kadife mendille yakaladığımı da unutmuşsun. Sarılıp ağladığımız gül kurusu akşamlardan-mehtaba, seherden güneşe dek kollarımda uzalanıp gözlerimin içine bakmaya bile hicap eden sen, sen beni nasıl paraya değiştin FİGEN!?

Üzerimize geldikleri günlerde aşkımızın dalını koparan olursa ağacını kökünden sökerim dediğim zaman haşyet ile başını sineme dayayan sen, gün gelip beni paraya mı değişecektin FİGEN!?

"Artık 600 Değişik gülüşümün olduğunu söylediğin EFE'n değilim FİGEN...

Hep bana "BU İŞLERİ BIRAK" derdin ya!? "Dünyayı sen mi kurtaracaksın Selo" diyerek dalga geçtikten sonra "BIRAK SADECE BENİMLE İLGİLEN EFE" dediğin günleri hatırlıyormusun FİGEN?

BIRAKTIM ARTIK.

BENDE BIRAKTIM.

MADEM SEN YOKSUN; BIRAK şeref yoksunları, Ankara'yı mesken tutsun.

BIRAK Filistin'de, Irak'da canlar vurulsun can pazarında...

BIRAK , Andican'lar, Felluce'ler, Şatila'lar, Ache'ler, Kunduz'ar, Urimçi'ler, Grozni'ler, Srebrenica'lar, Diyarbekirler katledilsin.

BIRAK Moro'dan, Palu'nun köhne sokaklarına kadar her yerde bir İNSANIN İNSANI yemesine tanık olalım.

BIRAK, egemenlerin dölleri, Halkın döllerini sömürsün. Halkın çocukları sömürülmek için değil mi zaten? Halk dediğin, sürü değil mi zaten!? Zerdüşt nasıl buyurduysa, Yahudi torunu Marks da öyle buyurdu. Sürüden ayrılma vakti geldiğinde, hayatımızın da dönüm noktası olacaktır.

BIRAKTIM kendimi Muratın akışına FİGEN. Savuruyor beni o taştan bu taşa. Hala Çatlamadı sabrımın kara taşı FİGEN unutma

BIRAK, Karacimşit bey ferman beklesin.

BIRAK, "Kur'an'ı tuvaletlere layık görenlere" göz yumanlar, güzel evlerinde otursun dursun.

BIRAK, ihanet edenler değişsin gelişsin. Bu ülkeye umut olsun.

BIRAK memlekette kardeş, kardeşi yerken, hoşgörüyü, diyalogu "Fatima tılsımcılarına" sunsunlar...

BIRAK, umudun tarlasını, Brüksel'in göbeğine kursunlar.

BIRAK, bırakılması gereken ne varsa.

BIRAK hüznüm çiçek toplasın, sana FİGEN. Doğmamış Kızımıza. Ahh! Gülkız. Ah! Yüreğimin Yangını. Ah YUSUF'um. Oğlum...

BIRAK, Gülkızların namusu, meze olsun, ona buna şuna.

BIRAK bize namus da lazım değil artık bıraaakkk!!! Onur da lazım değil bize, gurur da.

BIRAK Mardin'de, Madrid'de, Maden'de satılsın körpe bedenler

BIRAKTIM FİGEN hem seni hem bunları, Bırakmaktan korktuklarım, bir gün bana dönecektir. Anlıyormusun beni?

BIRAK ŞAHMERAN yaralı kalsın, ŞAHMURAT mevta.

BIRAK haramlar, o bahçenin gülü kalsın.

BIRAK Araf'ta yanmak da yok, serinlemek de.

BIRAK hurileri mübarek postniş sevdalılarına kalsın. "Yaşasın zalimler için cehennem".

BIRAK Yaşasın.

BIRAK cümlelerini ezsinler. Ziverköy'de bir adam, "Faili Malum"a gitsin.

BIRAK, ölüm her an gelecekse, Korkunun faydası ne

BIRAK, Bırak artık tepemin taşı atacak, bırak.

BIRAK FİGEN BIRAK... Bu işleri BIRAK. / Seni hala seven EFE'nin deee!.. Senin derdini, dert sayanın daaaa!!!
Bunu senin yanına bırakacak YAHYA'nın daaa!!!

BIRAK dünden bugüne akan Murat'ın zalimliği sahte olsa da, insanlık ırmağında kal sen YUSUFUM. Kal ki yanasın. Kal ki, acıdan özgürlüğü doğurasın. Kal ki, doğmamış oğlum babanı anlayasın.

Uzak ara paslaşmalarında sevmiştim.

Sende Sev ki, bilesin.

Sevmek için tanımak gerekir.

Tanı ki Sevesin.

Bırak Sevmeler de Onların olsun.

ÖLDÜRMEK KADAR GÜZELİ VAR MI?

Vaktini öldürdüğün zamanlara bak. Acısız ve gamsız.

BIRAK bir müminin duasında ölsün zaman.

BIRAK ışığın hızına hayret eden şapşalı,

Fikir fahişelerinin yazdıklarını

Sen benim bakışımın yük ağırlığına tak zihniyetini.

Çek kamyoncu, tekerlekli gitmezi.

Çek gideceksen gitmezi.

Çek, çekmen gerekeni.

Yol darmış, uzunmuş, uykusuzmuş süreni, azabı fecrindeymiş bekleyeni. Çalsın bir Müslüm, vur damardan damardan.
Beni paraya satanların fikrinde, bırak fikirsiz kalayım...

Heryerde, herkeste seni arıyorum FİGEN. Beşbin kurşunu beynine sıkacak yüreğim var artık.

BIRAK ARTIK YETER. ÇIK KALBİMDEN FİGEN!.

Yahya Efe YAKUPOĞLU

Okunmamış 08.08.2012, 00:08   #19
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Bir bilebilsem, geceleri kan uykudan, kan terde niçin uyandığımı, çığlıklarımın niçin beni yalnız bırakmadığını ... Ah!... bir anlayabilsem, etrafımda binlercesi varken, eğim az yokuşa döndüğünde niçin uzaklaştıklarını? Bir kabullenebilsem, güneşinde karaya çalacağını, yağmurlarında çamur yağacağını, yemyeşil ormanların durup dururken sararıp solacağını, toprağın mis değil kan kokacağını, günün birinde insanlığımın kuruyacağını, insafsızca unutulacağımı bir kabullenebilsem ...

..........ziyan yıllar takvim yaprağından, bir, bir eksiliyor. Solup düşen gençliğim, eriyip giden bedenim, kocayan yüreğim benden her gün bir adım daha uzaklaşıyorlar. Bazen yalan dostlarım gibiler. Bütün bedenimi sorguluyorum, ruhuma olan düşmanlığınız niçin ?... Hani tek dost sizlerdiniz, ne oldu ?...

Hayat çala kaşık yağmalanmakta, bu serüven nerede biter belli değil, doğayı algılamaya çalışıyorum. Dün gece alaca karanlıkta yarasaları seyrettim, oradan oraya uçup sağa sola çarpıyorlardı, ay ışığında kabus gibiydiler, bir an içim ürpermişti ... Sonra fark ettim, arkalarında daha irice bir kuş onları kovalıyordu ... Zannedersem bir baykuştu ... Ne çare ki gerçekti, can hır aş kaçışları kendilerinden daha irice bir canlının onları yok etmeye çalışmasıydı. Kahretsin !... Böyle olmak zorunda mıydı ... Hayat işte ...

Şimdilerde sadece nefes alıyorum. Geçip giden zamana, pejmürde yaşantıma, soluk benzime, kocayan yüreğime inat yaşıyorum ... Sevgiye, acıya dair ne varsa umurumda değil, biliyorum bir gün kuruyup, unutulup gideceğimi ...
Geceler ve İnSaN bu mesajı beğendi.

Okunmamış 08.08.2012, 00:11   #20
*_r4hime_*
Evlad-ı Osmanlı

Bizi yaşayamadıklarımız yargıladı hep.Yaşayamdıklarımızı aldık ve büyüttük içimizde.Birlikte yaşadığımız ve beynimize bir yazıt gibi kazıdığımız 'anlar' ,geleceğe dair beslediğimiz ve kendimize bile itiraf etmekten çekindiğimiz 'umutlar', büyüyen hayal kırıklıkları arsında kaybolup gitti...
Elimizde olsa neler yapardık oysa...
Bu sevdayı kentin her kaldırım taşına kazımaz mıydık?Bir parkın banklarında otururken ayaza kesmiş bedenlerimizi aşk sözcükleriyle ısıtmaz mıydık?Yüreklerimizi bir martının kanadına yükleyip denizin üzerinde süzülmesini izlemez miydik birlikte?
Hiç gelmeyecekmiş gibi özlemez miydik birbirimizi?Ya da hep yanyanaymış gibi yaşamaz mıydık o mutluluğu?
Yaşayamadıklarımız mahkum etti bizi...En ağır cezalara çarptırıldık.
Birbirimize tutsakken başka hapislerde çürümeye yüz tuttuk.Başka başka sürgünlerde hiç bitmeyecek gurbetleri yaşadık.Ayağımızdaki zincirlerin kilidini kör bir kuyunun içinde ardık durduk boşuna.Müebbet bir yanlızlıktı bizi bekleyen.Üstelik savunmamız bile alınmadı.Bir tek kelime edemeden kestiler hükmümüzü...
Düştüğümüz uçurumların dibinde gökyüzünün ne kadar uzak olduğunu görüp şaşırdık.Oysa birlikteyken gökyüzü o kadar yakındıki bize,kendimizi bulutun üstünde yürüyor sanırdık.
Şimdi,dünyanın bu en adaletsiz mahkemesinde söz alma sırası bende.
Bir sevdayı yaşamak ne zaman suç oldu?Hangi yasa aşka ölüm cezası biçebildi?Hangi savcı aşkın yanlşılığını idda edebildi?
Hangi hakim kalemini kırıp 'aşkın ölmesine' karar verebildi?Bu mahkemeyi,savcıyı,hakimi,hepsini reddediyorum.Ben 'an'ların peşinde koşmaya devam edeceğim.Aşkı bütün hücrelerimde hissetmeye...
Kalkın ayağa.
Şimdi ben kararımı açıklıyorum.
Ve sevdamın gücü karşısında yaşanmış yaşanmamış ne varsa hepsini boyun eğmeye mahkum ediyorum.
Alıntı

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil