Portal
Geri git   Yenidendogus > Edebiyat Konulari > Güzel Sözler ve Edebi Yazılar
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Şair yapan kadın

Üye Etiketleri

Like Tree3Beğeni
  • 2 Mesaj Yazan turangida
  • 1 Mesaj Yazan ...vuslat

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 06.10.2019, 21:15   #1
turangida
Özel Üye

İletiler: 3.680
Aldığı Beğeniler : 7760
Beğendiği Mesajlar : 6199
Standart Şair yapan kadın

Bir adam çok sevdiği bir kadına şiirler yazıyordu. Sonra kadın ansızın onu terk etti. Adam kadının ardından şiirler yazmaya devam etti. Daha çok yazdı. Ve günün birinde çok ünlü bir şair oldu. Yıllar sonra kadının yaşadığı kente gitti ve büyük bir şiir dinletisi sundu. Dinleti bittiğinde kadın kolunda kocası ile çıkışa geldi ve adama ''merhaba'' dedi. Adam ona sıradan bir insana bakar gibi baktı. Kadın,''beni tanıdın mı '' dedi. Adam, ''hayır tanıyamadım'' dedi.''Nasıl tanımazsın! Uğruna şiirler yazdığın kadınım ben, seni şair yapan kadın''dedi kadın. Adam kadına baktı ve şöyle dedi: ''Keramet sende olsaydı, kolundaki adam da şair olurdu..

Pablo Neruda
Yusufça ve ...vuslat bu mesajı beğendi.

turangida isimli üye şu anda  çevrimiçi.  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 08.10.2019, 22:10   #2
...vuslat
Özel Üye

...vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: "Türkiye" hemşehirlim
İletiler: 2.299
Aldığı Beğeniler : 5441
Beğendiği Mesajlar : 9159

turangida´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
Bir adam çok sevdiği bir kadına şiirler yazıyordu. Sonra kadın ansızın onu terk etti. Adam kadının ardından şiirler yazmaya devam etti. Daha çok yazdı. Ve günün birinde çok ünlü bir şair oldu. Yıllar sonra kadının yaşadığı kente gitti ve büyük bir şiir dinletisi sundu. Dinleti bittiğinde kadın kolunda kocası ile çıkışa geldi ve adama ''merhaba'' dedi. Adam ona sıradan bir insana bakar gibi baktı. Kadın,''beni tanıdın mı '' dedi. Adam, ''hayır tanıyamadım'' dedi.''Nasıl tanımazsın! Uğruna şiirler yazdığın kadınım ben, seni şair yapan kadın''dedi kadın. Adam kadına baktı ve şöyle dedi: ''Keramet sende olsaydı, kolundaki adam da şair olurdu..

Pablo Neruda
👌👏
turangida isimli üye bu mesajı beğendi.

...vuslat isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil