Portal
Geri git   Yenidendogus > Diger Konular > Paylasmak Istediklerim
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

İmanlı genç! Sen bizim her şeyimizsin...

Üye Etiketleri


Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Yazan Vukuf-i Kalbi
Cevapla
 
Paylaş Seçenekler Stil
Alt 19.08.2008, 13:40   #1
Vukuf-i Kalbi
ڪےàؤôمà Кàﺸڗễ۳
 
Vukuf-i Kalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 11.02.2008
Nereden: iskeLetLer diyarından
İletiler: 2.683
Aldığı Beğeniler : 1411
Beğendiği Mesajlar : 248
Standart İmanlı genç! Sen bizim her şeyimizsin...

İmanlı Genç! İmanlı Genç!
Sen bizim her şeyimizsin.
İmanlı Genç! İmanlı Genç!
Sen bizim tek umudumuzsun.

İmanlı Genç! Sen bizim her şeyimizsin. Dünyadaki ve ülkemizdeki Müslümanları ezilmekten, sindirilmekten, sömürülmekten ve yok edilmekten kurtaracak olan sensin. Çünkü sen ışıl ışıl parlayan gözlerin ve ter temiz yüreğinle bizim tek umudumuzsun. Davamızın aydınlığı, aşkımızın sembolüsün. Filistindeki gözü yaşlı anaların hüzünlerini sen dindireceksin. Irakta Amerikan bombardımanı altında ana babalarını kaybeden masum yavruları sen güldüreceksin. Rus zulmü altında inleyen Çeçen mücahitlerin dertlerine derman olacak sensin. Ve sen bu halinle tüm zalimleri ürküteceksin. Görmüyor musun dünyadaki vampirler susadıkça susamışlar ve ancak Müslümanların kanları ile tatmin oluyorlar. Onların heveslerini kursaklarında bırakacak olan ve hain planlarını yüzlerine çarpacak olan sensin.

Söyle yiğidim! Dünyadaki bu zulmü senden başka kim durduracak? Akan kanların hesabını zalimlerden kim soracak? Söyle yiğidim söyle! Müslüman genç bu zulüm karşısında hep böyle eli bağlı, dilli bağlı, yüreği mühürlü mü kalacak? Yoksa bütün bu zulümleri unutup da falanca topçunun veya popçunun ardına mı düşecek? Dünya coğrafyasında Müslümanlar kimliklerini kaybetmeden, inançlarını alçak bir projeye kurban etmeden uyanmalı ve uyandırmalısın. Senin televizyon karşısında veya bulunduğun şehrin sokaklarında şuursuzca vakit kaybetmeye hakkın yok. Sen büyük davaların büyük adamı olmalısın. Sen Müslümansın yiğidim! Öyle bilinçsizce gavurları taklit edemezsin. Onlar gibi düşünüp, onlar gibi giyinip, onlar gibi saç kestirip, onlar gibi kulağına küpe takamazsın. Senin ecdadın onlara benzememek için direndi, savaştı ve hatta canlarını verdiler. Sen bugün onların kültür emperyalizmine hoyratça alet olamazsın. Sen duruşunla, ciddiyetinle, vakarınla, giyim ve kuşamınla onların karşısında izzetli durmayı başarmalısın. Çünkü Yüce İslamın izzeti ancak senin bu tavırlarınla temsil edilecek. İmanlı genç! İslam davasına sahip çıkmak bugün senin körpe omuzlarına yüklendi. Sakın ola ki "bu kadar büyük bir yükü taşıyamam" deme! Sen yeter ki azmet, o yüke omuz verecek ve sana yardım edecek Mevlamızın nice melekleri vardır. Sakın ola ki bu yolda zalimlerden korkmayasın. Çünkü müminlerin yardımcısı Mevladır. Kullarını darda bırakmaz, perişan etmez, yeter ki sen buna böylece iman et! Sen çalışmaya, yorulmaya ve gayret sarf etmeye devam et.

Efendimizin bin bir zorluklarla insanlığa tebliğ ettiği bu din böyle garip ve sahipsiz kalmasın. Onun davasına sahip çıkanlar böyle aciz kalmasın. Avrupa Birliği diyenler bas bas bağırırken İslam Birliği diyenler sakın susmasın. Başını açanların alkışlandığı, örtenlerin dışlandığı bu uğursuz ortamda davasına bağlı kalanlar sessizce bir köşeye pusmasın.
İmanlı Genç! Zalimler sanki bir gölge gibi üzerimize üşüştüklerinde, senin gözlerindeki ışıltı kurtaracaktır bizi… O gözlerde imanı gördükçe İslam davasına olan aşkımız yeniden yeşerecek ve yolumuza her zamankinden daha sıkı bağlanacağız. O zaman başımızdaki bütün dertlere ve sıkıntılara rağmen her gün kendi kendimizi zalimlere inat yeniden doğuracağız. Ve sanki her şeye bugün yeniden başlıyormuşuz gibi yepyeni bir heyecanla, Büyük Türkiyeyi kurmaya bıraktığımız yerden devam edeceğiz. Yarınlar imanlı gençlerin ve takva sahiplerinin olacak! İşte o zaman Nur Suresinin 55. ayetindeki şu müjdeyle imanımız yeniden coşacak:

"Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara vadetmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl güç ve iktidar sahibi kıldıysa, onları da yeryüzünde güç ve iktidar sahibi kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibadet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar. Kim ki bundan sonra küfre saparsa, işte onlar fasık olandır."

İmanlı Genç! Bir Kuran kıssasında geçen Eshab-ı Kehften kendine ibret al. Onlar yaşadıkları çağdaki zulüm düzeninden kaçarak mağaraya sığınan bir grup gençtir. Yüce Allah o gençleri dönemin hukuk tanımaz zalim idarecilerinin şerrinden korumuş ve onları bir mağarada muhafaza etmiştir. İşte bugün sen de bu düzenin parçası olmaktansa gerekirse kendi mağaranı tırnaklarınla yontmalısın. Yönetim alanındaki haksızlıklardan ve adaletsizliklerden rahatsız olan bu gençler, Kuranda zikredilmek suretiyle bir şeref kazandılar. Öyle ki onların peşlerine takılan kıtmir adındaki bir köpek de Kuranda zikredilerek bu şereften nasibini aldı. Demek ki bu yolda zalim düzenleri benimsemeyen bir topluluğun peşine takılan bir köpek bile çok kıymetlidir. Bu nedenle sakın ola ki zulüm düzenine alternatifler üreten ve onlarla mücadele eden dava adamlarını hor görüp de mukallitlerinin yanında yer alma. Geçici dünya menfaati için onlardanmışsın gibi görünüp de dava adamlarına sırt çevirme. Görmüyor musun dünya üzerindeki Müslümanların şehirleri bombalanıyor, evleri başlarına yıkılıyor, bebekleri doğranıyor. Bizleri temsil edenler ise o zalimlerle buluşup nasıl da kırıtıyorlar. Onların kraliçelerinin karşısında top cambazlığı bile yapıyorlar. İmanlı genç! Bütün bunların farkında olacak olan ve onlara "Müslüman dediğin izzetli olur" diye haykıracak olan sensin. Sen zalimler karşısında kükremezsen, bil ki zalimler titremeyecektir. İmanlı genç! Bugün İslamın ahkamı, nizamı, ahlak sistemi hepten garip kaldı. Efendimizden sonra biz Müslümanlar birçok badireler atlattık. Onun açtığı kutlu yoldan layıkıyla yürüyemedik. Ve bunun için başımıza türlü türlü belalar geldi. Sonunda gaflete dalan kalplerimiz bizi öyle bir bunalıma sevk etti ki, oturduğumuz lüks evler, bindiğimiz arabalar ve gittiğimiz büyük alış veriş merkezleri de bizleri tatmin edemez oldu. Şimdi ellerimiz boş, gönlümüz harap, bizi Efendimizin huzuruna yeniden götürecek olan o davanın başarısını bekliyoruz. Bu duygular içerisindeyken Hz Ebubekirin, Hz Ömerin, Hz Osmanın, Hz Alinin, İslam davasını dert edinen halleri geliyor aklımıza. Onlar bugün sanki dertli bakışlarıyla bizlere sitemkar bakıyorlar. Kerbelaanın büyük mazlumları Efendimizin gonca gülleri Hz Hasan ve Hz Hüseyinin gözyaşları sanki yüreğimizi dağlıyor. Her bir damlası bir buyruk olmuş ve davasından uzaklaşmış olan bizlere "Biz hangi dava uğruna şehid olduk, anlayın artık bunu" diye bağırıyor.

Bu büyük şahsiyetlerin hayali yanı başımızdayken bunca büyük günahlarımızdan utanmak acaba hangi büyük kabahatimizi örtmeye yetecek? Onlara layık olamamanın acısını dindirebilecek bir ilaç var mıdır? Caminin sütunlarına başlarımızı vursak bir çözüm olur mu? Onlar görevlerini yaptılar ve emaneti yüz akıyla teslim ettiler. Peki ya biz görevimizi yaptık mı? Biz zalimlerin karşısında yeteri kadar dik durabildik mi? İmanlı Genç. Efendimizin alnından öpeceği güne kadar sakın davandan vazgeçme. Ve yaşın kaç olursa olsun hep böyle imanlı genç olarak kal. Allah gazanı mübarek etsin.ANADOLU GENÇLİK DERGİSİ

Aydın Başar
nurnesli isimli üye bu mesajı beğendi.
__________________
BeLkide GünahLarımı Yıkayacak Akıttığım DamLa YaşLar [ !!! ]


██████████████] % 100
FenerBahçeli
ڪےàؤôمà Кàﺸڗễ۳

Vukuf-i Kalbi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 19.08.2008, 17:02   #2
Geceler
Sükut_u Sonbahar
 
Geceler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 11.04.2007
İletiler: 23.811
Aldığı Beğeniler : 19239
Beğendiği Mesajlar : 35801
Standart

Emegine saglik kardesim paylasimin icin tesekkürler
Cenab-i Hak razi olsun
Selam ve Dua ile.....
__________________

Suskunluğumu Bağışla, Tüm Sözcüklerim Sana Duâda...

Henüz Resmedilmemis Bir Hüznün Cizgilerini Tasir Suretim...
Iste Bu Yüzdendir Icten Ice Döküntülerim...

Geceler isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 19.08.2008, 17:05   #3
nurnesli
Mazi Kalbimde Yara.......
 
nurnesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 15.08.2008
Nereden: gönül ikliminden...
İletiler: 3.732
Aldığı Beğeniler : 3121
Beğendiği Mesajlar : 2340
Standart

emeğine sağlık çok güzel paylaşım Allah yar ve yardımcın olsun
__________________
Mademki benli hayat sana kafes kadar dar
Uzaklaş ellerimden uçabildiğin kadar
Hadi git benden sana dilediğince izin
Öyle bir uzaklaş ki karda kalmasın izin

nurnesli isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Var Son İleti
Elhamdülillah Bizim Acizane Yürek Esintileri 5 24.06.2008 12:42
Bizim Sevgimiz sürmeli Güzel Sözler ve Edebi Yazılar 5 09.05.2007 17:43
Bu Bizim Hikâyemiz TebessüM Güzel Sözler ve Edebi Yazılar 4 24.06.2006 14:58
Şarkımız Bizim Hasbi Şiir Penceresi 0 21.12.2005 17:10
Bizim kayserili Bayram Mizah 6 22.11.2005 12:34


Saat : 22:17 |

Powered by vBulletin® Version 3.8.9 Beta 1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
Yandex.Metrica