Portal
Geri git   Yenidendogus > Güncel Konular > Türkiye'de Gündem
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Millete İhanet Belgesinin Aslı Bulundu

Üye Etiketleri


Cevapla
 
Paylaş Seçenekler Stil
Alt 27.10.2009, 11:55   #1
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart Millete İhanet Belgesinin Aslı Bulundu

Kirli tezgâh'ın ıslak imzalı belgesi de bulundu


Kamuoyunda 'millete ve hükümete kirli tezgâh' olarak bilinen Kurmay Albay Dursun Çiçek imzalı eylem planında dün çok önemli bir gelişme yaşandı. Ergenekon tutuklusunun bürosunda çıkan ve Taraf gazetesinin 12 Haziran'da 'AKP ve Gülen'i bitirme planı' manşetiyle duyurduğu belgenin orijinali ortaya çıktı. Genelkurmay için hazırlandığı iddia edilen belgeyle ilgili günlerce 'sahte imza' tartışmaları yapılmıştı.

Askerî savcılığın 'kovuşturmaya gerek yok' kararından sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un 'kâğıt parçası' olarak nitelendirdiği belgenin ıslak imzalı aslı yaklaşık 5 ay sonra ortaya çıkarıldı. Edinilen bilgilere göre 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' başlığını taşıyan 4 sayfalık belgenin orijinali, muvazzaf bir subay tarafından Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara posta yoluyla ulaştırıldı. Çiçek'in ıslak imzasının yer aldığı belgeyi gönderen subay, ihbar mektubunda ise çarpıcı bilgiler verdi. Dursun Çiçek'in görev yaptığı birimde belgeyle ilgili tüm evrakların ve bilgisayar kayıtlarının imha edildiğini kaydeden subay, sadece 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' başlıklı söz konusu belgeyi kurtarabildiğini belirtti.

Gelişme üzerine dün Sultanahmet Adliyesi'nde hareketli saatler yaşandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, öğle saatlerinde başsavcı vekilleri ve Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların ikisiyle yaklaşık 1,5 saat görüştü. Adliyeden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplayan Engin, soruşturmanın gizli olduğunu, bilgi veremeyeceğini söyledi.

İlk olarak, Ergenekon kapsamında tutuklanan avukat Serdar Öztürk'ün (emekli üsteğmen) bürosunda bulunan belge, kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı. Askerî savcılığın 'kovuşturmaya gerek yok' kararından sonra hükümet, belgede yer alan planları yargıya taşımış, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Taraf Gazetesi'nin 12 Haziran'da 'AK Parti ve Gülen'i Bitirme Planı' başlığıyla yayımladığı 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nda dudak uçuklatan senaryolar yer alıyordu. Belgenin aslının bulunduğu haberi dün gündemi sarstı. TRT 2, CNN Türk ve Haber Türk'ün yanı sıra birçok internet sitesinin haberine göre, 'Kaos Planı'nın orijinali muvazzaf bir subay tarafından Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara gönderilmişti. Belgede, kamuoyuna Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan askerlerin 'masum' olduğunun empoze edilmesi gerektiği belirtiliyor. Genelkurmay Harekât Başkanlığı Bilgi Destek Dairesi 3. Bilgi Destek Şube Müdürlüğü'nde hazırlandığı iddia edilen belgede, Çiçek'in imzası bulunuyordu. Plan, 'AK Parti hükümeti' ve Fethullah Gülen'i hedef alıyordu.
__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 27.10.2009, 12:00   #2
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart

Dehşet senaryoları kamuoyunu sarsmıştı

'Durum', 'Vazife' ve 'İcra' ana başlıkları altında hazırlanan planda Fethullah Gülen, AK Parti'ye destek olmakla suçlanıyordu. Gülen ve sevenleriyle ilgili geliştirilen stratejiler 'bu kadar da olmaz' dedirten cinstendi. Planın 'Durum' başlıklı bölümünde Ergenekon soruşturması açık bir dille eleştiriliyor. 'İrticacı' grupların TSK'yı yıprattığı savunuluyor: "İrticai gruplar tarafından TSK başta olmak üzere devletin resmî kurumlarını yıpratmak üzere yoğun faaliyetler yürütülmekte, Ergenekon adı altında TSK'ya büyük emekleri geçmiş, emekli ve muvazzaf askerî personele yersiz ithamlarda bulunularak lekelenmeye çalışılmaktadır."

Planı hazırlayanlar, 'düşman unsurları' ve bunlara karşı alınması gereken önlemleri de tek tek sıralamış. Buna göre, toplumun bir kesimi 'düşman' olarak görülüyor. Burada da TSK'nın yıpratılmak istendiği ileri sürülüyordu.

İşte insanın kanını donduran 'Kaos Planı'ndan çarpıcı bölümler:

Düşman unsurlar, Atatürk ilke ve inkılaplarını ortadan kaldırarak, laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak ve yerine dinî esaslara dayalı bir rejim kurma hedeflerini engelleyecek tek kurum olarak TSK'yı görmekte.

(Planlama ve Genel Faaliyetler Bölümü) İcra edilen propagandalarda dine karşı olunmadığı teması işlenecektir.

Eylemler, Ergenekon davasının gündemi değiştiriliyor havası oluşmadan planlanacak, dinci medyanın bu konuyu işlemesine imkân tanınmayacaktır.

'Alevi düşmanlığı körüklenecek'

Deniz Piyade Kurmay Kıdemli Albay Dursun Çiçek tarafından Nisan 2009'da hazırlanan 'gizli' planda baskınlarda Alevi düşmanlığını körükleyecek bilgi ve belgelerin evlere bırakılması isteniyor. Plandan aktaralım:

İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt gibi hazırda beklettiğimiz elemanlara medyatik eylemler ve söylemler yaptırılacak ve bu kişiler F.G.'ciler başta olmak üzere diğer irticai gruplarla özdeşleştirilerek, kamuoyunun tüm bu gruplar arasında benzerlik kurması sağlanacaktır.

'TUTUKLANAN TSK PERSONELİ MASUM'

Ergenekon kapsamında tutuklanan TSK personelinin masum olduğu, irticayla etkin şekilde mücadele ettikleri için üzerlerine iftira atıldığı şeklinde haberler yaptırılacaktır.

Nurettin Veren gibi isimlerin TV programlarında F.G. grubu hakkında bizim istediğimiz temalar doğrultusunda açıklamalar yapmaları sağlanacaktır.

Kurdoğlu cemaati vb. diğer cemaatlere mensup TSK personelinin TSK ile ilişkileri kesilirken F.G. grubuna mensup oldukları için atıldıkları şeklinde haberler yaptırılarak, kamuoyunda F.G. grubunun büyük yara aldığının düşünülmesi sağlanacaktır.

PKK'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Irak'ın kuzeyinde bulunan F.G.'cilere ait okullarda eylem yapmıyor olmasının iki örgüt arasında bağ olduğu ve anlaştıklarının açık bir göstergesi olduğu yönünde haberler yaptırılacaktır.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI YIPRATILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öğrencilerine ait ibadet, görüntü ve haberlerinin medyada yoğun olarak yer, alması sağlanarak, Milli Eğitim Bakanı kamuoyu nezdinde yıpratılacaktır.

AKP mensuplarının, ülkemizde ekonomik krizin etkisinin ciddi olarak hissedildiği bir dönemde, lüks yaşamlarından taviz vermedikleri yönünde haberler yaptırılarak, bu durumun hem "İslam anlayışıyla çeliştiği" hem de uygulamaya çalıştıkları "halk adamı" yaklaşımlarının gerçeği yansıtmadığı konusunda kamuoyu bilgilendirilecektir.


__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:02   #3
Sebep
Onursal Üye
 
Sebep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.09.2005
İletiler: 2.943
Aldığı Beğeniler : 3582
Beğendiği Mesajlar : 2247
Standart

Ordumuzu yıpratmayalım da milleti,partileri, insanları yıpratsak da sorun olmaz... Yeterki Şanlı Ordumuz yıpramasın.. bu tür haberleri okumak da ordumuzu yıpratıyor.. yapmayın arkadaşlaaarr...

Sebep isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:02   #4
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart

KARA PROPAGANDA YAPILACAK

Geniş yankı bulan ses kayıtları bilgi kirliliği oluşturmak üzere irticacılar tarafından yayınlanmış gibi gösterilecek.

Çeşitli bilgi ve belgelerle ilgili ortaya yem atılarak yakalanan personel hangi gruba ait olursa olsun F.G.'ci oldukları şeklinde ifade vermeleri sağlanacak.


Işık Evler'de silah bulunması sağlanacak

"FETHULLAH Gülen (F.G.)'ciler gemi azıya aldılar, doğrudan TSK'ya saldırıyorlar" teması işlenecek, bu kapsamda muhafazakâr vatandaşların bile "pes doğrusu, biz de Elhamdülillah Müslüman'ız, ama F.G.'ciler resmen TSK'ya saldırmak için provokasyon yapıyorlar" dedirtecek çalışmalar yapılacaktır."

SAKINCALI/ŞÜPHELİ kategorisindeki irticacı subay ve astsubayların irticai propaganda yaptıklarına dair ihbar çalışmaları yapılacak, müteakiben bu kişilerin ahlakî yönden olumsuzlukları ile ilgili haberler yaptırılacaktır.

İRTİCACI TSK personeline yapılan operasyon kapsamında tespit edilememiş diğer irticai TSK personeline yönelik korkutucu propaganda geliştirilerek, bu kişilerin hata yaparak tespit edilmeleri veya kendiliğinden çözülmeleri sağlanacaktır.

ASKERÎ suç kapsamında yapılacak Işık Evleri baskınlarında, silahlı terör örgütü oluşturmak doğrultusunda; silah, mühimmat, plan vb. materyal bulunması sağlanarak, F.G. grubu "Silahlı Terör Örgütü" "Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü", (FSTÖ) kapsamına aldırılacak ve soruşturmalar askerî yargı kapsamında yürütülecektir.

'ILIMLI İSLAM' konusu özellikle vurgulanacak, F.G.'cilerin ABD güdümünde hareket ettikleri ve İslam'ın orijinalini bozmak istedikleri hususu yoğun olarak dile getirilecektir
.
__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:06   #5
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart

OkuSEN´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
Ordumuzu yıpratmayalım da milleti,partileri, insanları yıpratsak da sorun olmaz... Yeterki Şanlı Ordumuz yıpramasın.. bu tür haberleri okumak da ordumuzu yıpratıyor.. yapmayın arkadaşlaaarr...
Maksat orduyu yıpratmaksa buna hepimiz karşı oluruz
ama ordunun içindeki kımıl zararlılarınında temizlenmesi gerekmez mi ?
Darbe diyoruz , vatana ihanet diyoruz
birşey ifade etmiyormu ?
olana yok denmez güneşte balçıkla sıvanmaz...
__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 27.10.2009, 12:08   #6
Sebep
Onursal Üye
 
Sebep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.09.2005
İletiler: 2.943
Aldığı Beğeniler : 3582
Beğendiği Mesajlar : 2247
Standart

Ordumuz yıpranmasın


Sebep isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:08   #7
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart

İmza yalanı ortaya çıkınca ifade değiştirdi: Sehven söyledim!
Dursun Çiçek'in askerî savcılıkta verdiği ilk ifadenin altına attığı imza, eylem planındakinden çok farklıydı.

Sivil savcılar tarafından sorgulanan Çiçek'e, 'neden farklı imza attığı' soruldu. Önce söz konusu imzayı üç yıl önce kullanmaya başladığını söyleyen Albay Çiçek, daha sonra farklı imzayı ilk kez askerî savcılıkta kullandığını itiraf etti: "Her ne kadar, 3 yıl önce bu imzayı kullanmaya başladığımı beyan etmişsem de sehven bu sözleri kullandım."
Kurmay Albay Dursun Çiçek'in askerî savcılıkta verdiği imza, eylem planının altındakinden çok farklıydı. Yine askerî savcıya verdiği ilk ifadesinde "Yeni imzamı üç yıl önce kullanmaya başladım." diyecekti. Ancak doğru söylemediği ortaya çıktı. Savcılık sorgusunda çelişkili ifadeler veren Çiçek'in sorgusunun ayrıntıları 5 Temmuz 2009'da Haber Türk gazetesinde yayınlandı. Gazete, haberi, 'İşte Albay'ın sorgusu' manşetiyle duyurdu. Habere göre, albay kendisine yöneltilen bütün suçlamaları reddetti. Çiçek'e yöneltilen ön önemli soru askerî savcılıkta verdiği ifadesinin altına neden farklı imza attığıydı. Albay önce söz konusu imzayı üç yıl önce kullanmaya başladığını söylüyor. Ardından çelişkili açıklamalar yapıyor ve farklı imzayı ilk kez askerî savcılıkta kullandığını itiraf ediyor. Kriminal incelemede gerçeğin ortaya çıkacağını bildiğini söyleyerek, şöyle diyor: "Ben askerî savcılıkta ifademin altına attığım imzamı askerî savcılığın karar tebliğ ettiği belgede de kullandım, bundan sonra da kullanacağım. Farklı imzamı ilk kez Askerî Savcılık tutanağında kullanmıştım, o ana kadar örnekleri sizde bulunan imzamı kullanıyordum. Her ne kadar 3 yıl önce bu imzayı kullanmaya başladığımı beyan etmişsem de; sehven bu sözleri kullandım."

Jet hızıyla tahliyesi tartışılmıştı

Ergenekon bağlantısı sebebiyle sorgulanan Dursun Çiçek'in cezaevi serüveni sadece 18 saat sürdü. Örgüt üyeliği suçundan 'kuvvetli suç şüphesi' gerekçesiyle 14. Ağır Ceza Mahkemesi nöbetçi hâkimi tarafından tutuklanan Çiçek, yine aynı mahkemenin geçici üye ataması sebebiyle 'kaçma şüphesi yok' denilerek tahliye edilmişti. Çiçek'in sorgu, tutuklama ve tahliye süreci şöyle gelişti: Çiçek, önce Ergenekon savcılarınca darbecilerle bağlantılarının anlatıldığı bir ihbar mektubu nedeniyle sorgulandı. Taraf gazetesinin 12 Haziran tarihinde 'AK Parti ve Gülen'i Bitirme Planı' başlığıyla ortaya çıkarttığı eylem planının ayrıntıları da soruldu. Çiçek, sorgulanmasının ardından 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme 'kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olgular mevcuttur' diyerek Çiçek'in tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.
erdi. Nöbetçi hâkim tarafından tutuklanan Çiçek, aynı mahkemenin Başkanı Erkan Canak ve geçici olarak atanan hâkim Faik Saban'ın oylarıyla tahliye edildi. Hâkim Resul Çakır ise karşı görüş bildirerek şerh koydu. 'Sabit ikametgâhı olduğundan kaçma şüphesi yok' gerekçesiyle verilen tahliye kararında suç şüphelerine değinilmedi. Böylece Çiçek'in tutukluluk süresi sadece 18 saat sürdü. Tahliye kararı ertesi gün 'jet tahliye' başlığıyla gazetelere yansımıştı.
__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:10   #8
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart

Ordumuzu kimseye yıprattırmayız
Ordumuz CANlarımızdan oluşuyor ...
__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:12   #9
hazan mevsimi
İdi Amin Dada
 
hazan mevsimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.10.2009
Nereden: Baş Kurdistan
İletiler: 3.272
Aldığı Beğeniler : 2077
Beğendiği Mesajlar : 1712
Standart

Çiçek'in adı 'Darbe Günlükleri'nde de geçiyor
Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in ismi ilk olarak 'Lahika-1' belgesiyle gündeme gelmişti. 20 Haziran 2008'de Taraf'ta yayımlanan belgeye göre, Genelkurmay, 'üst yargı organları başkanlarını TSK ile aynı paralelde hareket ettirmeyi' amaçlıyordu. Basın mensupları, televizyon kanalları düzenli temasla yönlendirilecek, yandaş olmaları sağlanacaktı. TSK, Türk milletini kendi çizgisine çekmeyi hedefliyordu. Aynı ismin imzası kamuoyunda büyük yankı uyandıran 'İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın altından çıkmıştı. İlerleyen günlerde, Ergenekon savcılarına gelen bir ihbar mektubunda Dursun Çiçek'in Ergenekon'a üye olduğu iddia edildi. Cunta faaliyetlerini yürütenlerle irtibatları anlatıldı.

ALBAY Çiçek'in adı, Oramiral Özden Örnek tarafından hazırlandığı iddia edilen 'Darbe Günlükleri'nde de Dz. P. Kur. Yb. rütbesiyle sık sık yer aldı.

ERGENEKON davasında 'üst düzey yönetici' olarak yargılanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'da ele geçirilen 14 No'lu CD'deki belge ve fotoğrafların Albay Çiçek tarafından gönderildiği belirlendi.

'DEMOKRASİYE Müdahale Planı'ndaki imzanın Adli Tıp, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Laboratuvar'da yapılan inceleme sonucunda Albay Çiçek'e ait olduğu belirlenirken, askerî savcılıkta imza veren Çiçek'in imza örneğini değiştirmeye çalıştığı tespit edildi.

ERGENEKON davasının sanıklarından avukat Hüseyin Buzoğlu'nun ofisindeki aramalarda ele geçirilen sivil toplum kuruluşları hakkında hazırlanan 2006 tarihli andıçın da Albay Çiçek tarafından imzalandığı belirlendi.

ERGENEKON sanıklarından Deniz Binbaşı Erbay Çolakoğlu'nun yanı sıra Poyrazköy kazılarıyla ilgili olarak tutuklanan Deniz Yüzbaşı Emre Onat ile irtibatlı olduğu belirlendi.


Çiçek, 'darbeye teşebbüs'ten hakim karşısına çıkabilir

Eylem planının orijinalinin bulunmasının en önemli sonucu, yargıyla ilgili boyutu. Hukukçulara göre, Dursun Çiçek'in önce tutuklanıp ertesi gün tahliyesiyle sonuçlanan yargı süreci yeniden başlayacak.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılığın, İrticayla Mücadele Eylem Planı ile Albay Dursun Çiçek'in imzasına kriminal inceleme yaptırarak gerçek olup olmadığını araştıracağı belirtiliyor. Kriminal incelemede, Albay Çiçek'in geçmişteki imzaları ile askerî savcılığa verdiği imza örneklerinin karşılaştırılması bekleniyor. Kriminal inceleme sonunda orijinal olduğunun tespit edilmesi halinde Çiçek yeni delillerin elde edilmesi nedeniyle tutuklanması talebiyle yeniden hakim karşısına çıkabilir. Planda AK Parti hükümetinin devrilmesi için yapılacaklar anlatılıyordu. Buna göre soruşturmanın Ergenekon örgüt üyeliği ile hükümeti cebir ve şiddet yoluyla devirme, yani darbeye teşebbüs iddiasıyla yürütülmesi kuvvetle muhtemel.

TÜBİTAK: BELGEDEKİ İMZA MONTAJ DEĞİL

'İrticayla Mücadele Eylem Planı' Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan avukat Serdar Öztürk'ün ofisinde ele geçirilmişti. Belge fotokopiydi. Kriminal incelemeler yapıldı. Emniyet imzanın Albay Çiçek'in elinin mahsulü olduğu, Jandarma imzanın Çiçek'in imzasına benzediğini belirten rapor vermişti. TÜBİTAK'ın raporunda ise 'imzanın belgeye sonradan eklendiğine dair görüntüye rastlanmadığı' vurgulanmıştı. Genelkurmay askerî savcılığı, bu raporlara rağmen belgenin fotokopi olduğunu, Genelkurmay Başkanlığı karargahında düzenlenmediğinin tespit edildiğini, böyle bir belgeyle ilgili olarak gerek elektronik ortamda gerekse yazılı kayıtlarda herhangi bilgi, belge, emir veya emareye rastlanılmadığını savunarak kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti. Askerî savcılık, fotokopi belgelerden sağlıklı sonuçlara ulaşmanın mümkün olmadığını ileri sürmüştü. Askerî savcılık, tek başına fotokopi belgelerin cezai ve hukuki sorumluluk doğurmayacağını belirterek, yapılan soruşturmalarda belge asıllarının mutlaka temin edilmesi gerektiğine ilişkin Yargıtay içtihatlarına da yer vermişti. Askerî savcılığın kararından bir süre sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Çiçek imzalı belgeye 'kağıt parçası' demişti. Ancak Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Çiçek'i sorgulamış, kriminal raporlardaki imzanın Albay'ın imzasına benzediği yönündeki suç şüphesini tutuklama sebebi saymıştı. Nöbetçi mahkeme de Çiçek'i tutuklamıştı. Belgenin fotokopi olmasına bazı hukukçular da itiraz ediyordu. Fotokopi belge üzerinden soruşturma yürütülemeyeceğini söyleyenler vardı. Dursun Çiçek imzalı orijinal belgenin bulunması, sivil savcılığın elini güçlendiriyor. Çiçek'in tutuklanmasına karar veren İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Rüstem Eryılmaz'ın haklılığı kanıtlandı. Çiçek'in jet tahliyesine karar veren hakimlere ise karar verirken kuvvetli suç şüphesi ve delillerin karartılması ihtimali konusunda daha dikkatli davranmaları konusunda ders oldu.

KRİMİNAL İNCELEME YAPILACAK

Merak edilen diğer bir konu ise orijinal belge sonrası Çiçek'in tutuklanıp tutuklanmayacağı. Devam eden soruşturmada yeni bir delilin ortay açıkması ve kuvvetli şüphe varlığı halinde savcılığın gözaltı ve yeniden tutuklama talebinde bulunma hakkı bulunuyor. Ancak bunun için savcılığın posta yoluyla ulaşan belgenin ve ıslak imzanın orijinal olup olmadığını tespit etmek için Emniyet, Jandarma, Adli Tıp ve TÜBİTAK'tan rapor isteyebileceği belirtiliyor. Sonrasında ise Çiçek hakkında gözaltı kararı verip, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevki gündeme gelecek.

Savcılığa ulaşan orijinal belgeyle birlikte bir ihbar mektubunun da ulaştırıldığı kaydediliyor. İhbar mektubunda Dursun Çiçek'in görev yaptığı biriminde belgeyle ilgili tüm evrakların ve bilgisayar kayıtlarının imha edildiği, sadece 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' başlıklı bu belgeyi kurtarabildiği öne sürülüyor. Bu durumda, Çiçek'in hazırladığı belgenin emir komuta zincirinde mi yoksa bir grup muvazzaf tarafından mı hazırlandığı sorusu gündeme geliyor. Emir-komuta zincirinde sıralı amirlerinin de sorgulanması, gerekirse tutuklanması ihtimaller dahilinde. Savcılığın soruşturmada, belgenin orijinal olduğunun raporla tespit etmesi halinde Ergenekon'la bağlantıların da gündeme geleceği kaydediliyor.
__________________
Baş parmağım sağcı,
İşaret parmağım solcu,
Yüzük parmağım türk,
Serçe parmağım kürt,
Sonuç...
hangisini kessem acıyor...

Muhsin YAZICIOGLU

hazan mevsimi isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:19   #10
Sebep
Onursal Üye
 
Sebep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 06.09.2005
İletiler: 2.943
Aldığı Beğeniler : 3582
Beğendiği Mesajlar : 2247
Standart

hazan mevsimi´isimli üyeden alıntı İletiyi göster
Ordumuzu kimseye yıprattırmayız
Ordumuz CANlarımızdan oluşuyor ...
ordunun yıpranması umrumda değil, kinayeli yazmıştım biraz ama gerçekten umrumda değil.. O kadar büyük (!) bir ordu ki defalarca halkın iradesine taciz ve tecavüzde bulunmuştur.. 12 Eylüller, 27 mayıslar, 28 şubatlar ve 27 nisan e muhtırası..

Bu ordu bu halkın iradesine saygı duymaz ise kimse benden bu orduyu bu hale getirenlere saygı duymamı beklemesin... Oğullarını CANlarını bu ülke için feda edenler başında başörtüsü var diye kışlaya alınmıyor ve bu orduya sahip çıkmamızı bekliyorlar valla kimse kusura bakmasın ordu kendi haline baksın.. işini yapsın siyasetten pis ellerini çeksin artık...

Nedir bu darbe planları anlam verebilen bir insan varmı bu ülkede..

Türkiye artık eski Türkiye değil.. bunu herkes iyi anlamalı..
nur_41 isimli üye bu mesajı beğendi.

Sebep isimli üye şu anda çevrimdışı  
Alıntı ile Cevapla

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Cevapla

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Var Son İleti
Peygamberimizin mektubu bulundu .... Gölge Türkiye'de Gündem 0 11.09.2008 09:58
Kayip Hekimoglu Bulundu.... Hekimoglu Tanisma Mesajlari 24 19.06.2007 04:51
Haydin Türkler Buraya (Vatana İhanet Edenler Gelmesin) :D Onur Milli Takımlar 18 09.04.2006 08:03
cemaatlerin millete ve devlete sa ladı ı faydalar keremm Dini Içerikli Yazılar 0 01.10.2005 15:49
Allah'ım sen acı bu saf millete keremm Serbest Kürsü 1 29.09.2005 09:38


Saat : 14:02 |

Powered by vBulletin® Version 3.8.9 Beta 1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
Yandex.Metrica