Portal
Geri git   Yenidendogus > Güncel Konular > Yaşam - Sağlık
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

yaşam

Üye Etiketleri

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 03.12.2008, 15:04   #1
nehar
Özel Üye

nehar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İletiler: 625
Aldığı Beğeniler : 481
Beğendiği Mesajlar : 2
Standart yaşam

Tek oğlunu kaybeden çin'li bir kadınla ilgili bir öykü vardır.

Üzüntü içindeki kadın bir din adamına gider ve, "hangi duaları etsem, hangi büyüleri, sihirleri yapsam oğlumu bana geri getirir?" diye sorar.

Ona birkaç teselli sözü söyleyip, geri yollamak yerine; din adamı, "bana asla acıyı tatmamış bir evden, bir hardal tohumu getir. Onu, senin yaşamından acıyı yok etmek için kullanacağız" der.

Kadın hemen bu büyülü tohumu aramaya başlar. Çok güzel, kocaman bir evin önüne gelir ve kapıyı çalar. "Asla acıyı yaşamamış bir ev arıyorum. Burası öyle bir yer mi? Bu benim için çok önemli" diye sorar.

Onu içeriye alırlar ve "sen yanlış yerdesin" diye söze başlarlar. Daha sonra son günlerde başlarından geçen tüm trajik olayları anlatmaya koyulurlar.

Kadın kendi kendine düşünür. "Bunlar benden daha acılı, bunlara birinin yardımcı olması gerekir." Ve orada kalıp onlara yardımcı olmaya karar verir.

Daha sonra başka evler aramayı sürdürür, acısı olmayan. Ama nereye gitse herbirinden acı dolu binbir hikaye duyar. Ancak insanların acılarını azaltabilme işine öylesine kendini kaptırır ki neredeyse oğlunun acısını ve onu unutturacak olan hardal tohumunu aramayı unutur. Böylece yavaş yavaş acı onun yaşamından çıkar gider....

nehar isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...
Alt 03.12.2008, 15:06   #2
hakan55
Portal Yerlisi

hakan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: samsun
İletiler: 2.488
Aldığı Beğeniler : 1309
Beğendiği Mesajlar : 642

Güzel bir paylaşım emeğine sağlık.
Tasavvuf, cemaat hâlinde ve birlik içinde Allah yolunda yürümektir,topluca tövbe etmektir,topluca Yüce Allah'ı zikretmektir,topluca Hak'ka yönelmek ve birbirini Hak yolunda desteklemektir,bir Kâmil Mürşid nezaretinde topluca Yüce Allah'ın ipine yani dinine, sünnete, takvaya ve ihlasa sarılmaktır

hakan55 isimli üye şu anda çevrimdışı  

Seçenekler
Stil