Portal
Geri git   Yenidendogus > Güncel Konular > Yaşam - Sağlık
Portal Forum Kayıt ol [Yardım Masası] Kuran-ı Kerim Dinleme Arapça Dersleri Konularım Cevaplarım Arama Son 24 Saatteki Konular Forumları Okundu Olarak İşaretle

Hücreler

Üye Etiketleri

Paylaş Seçenekler Stil
Alt 20.05.2019, 01:11   #1
fatmabeyza
Özel Üye

İletiler: 1.251
Aldığı Beğeniler : 138
Beğendiği Mesajlar : 40
Standart Hücreler

İnsan vücudunun temel yapı birimi hücrelerdir. Hücreler bir araya gelerek dokuları, dokular organları ve organlar da vücudun çeşitli fiziksel ve kimyasal olayları düzenlenmesini sağlayan vücut sistemlerini oluşturur. Vücuttaki tüm sistemler canlılığını sürdürmek ve sağlıklı kalmak için birbirleriyle uyum içinde çalışır. Vücut sindirim, boşaltım, dolaşım, sinir, solunum, iskelet ve üreme olmak üzere 7 sisteme sahiptir. İskelet sistemi ve kaslar vücudun hareket sistemini oluşturarak ayakta kalmayı ve hareket etmeyi sağlar. Solunum sistemi hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijenin alınmasını ve karbondioksitin dışarıya atılmasını; sindirim sistemi vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri kullanılabilir hale getirerek dolaşım sistemine sunulmasını; dolaşım sistemi hücrelere besin ve oksijen taşınmasını ve hücrelerden alınan atıkların boşaltım sistemine ulaşmasını; boşaltım sistemi atık maddelerin vücuttan atılmasını; üreme sitemi sağlıklı bir şekilde çoğalmayı sağlar.

fatmabeyza isimli üye şu anda çevrimdışı  

Reklamsız bir forum için sitemize destek olun...

Seçenekler
Stil

Saat : 22:48 |