Yeniden Doğuş

• 🍂🍃Bu çağdan etinizle, kemiğinizle nefret edeceğinize bir şeyler yapın 🍃 Güzel bir şeyler 🍃Yerdekiler ve göktekiler desin ki "Orada güzel şeyler yapan birileri var. .🍂🍃
İslâm

fadikhatun

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
2,870
Takım
Beşiktaş
Ey geceden sabahları aydınlatan Rabbim!. Geceyi dinlenme, gündüzü rızık arama vesilesi eden Rabbim.
Rızık verenlerin en hayırlısı, senin vereceğin hayra öyle muhtacim ki, beni hayır ile rızıklandır. Helâl rızık ihsan eyle...Rabbim!
Seni işittim bildim, iman ettim, sana güvendim. Nefsime ağır gelecek hali davranışlardan isyandan sana sığınır, dünyada rızık derdi olmaksızın ibadet etmeyi, özümde sözümde seni bulmayı, seninle hemhâl olmayi nasip et.
Rabbim.. Evimin içi ailem Sevdiklerim rızkımla beni imtihan etme, bizi birbirimize göz aydınlığı et bizi bağışla cümle Hz Muhammed sav'in ümmetini bağışla.Rabbim!
Dünyada borç batağına batmaktan, sevdiklerimi dolandırmaktan, gıybet etmekten. Huzuru mahşerde kul hakkıyla varmaktan Hz Muhammed sav'e mahcup olup yüzümün kızarmasından sana sığınırım sen koru.Rabbim.
Hay ve Kayyum "innâllahe hûver-rezzaku zûl- kuvveti'l metin" yaşam ve ölüm kudretinde .olan Rabbim!
Kâinattaki cümle canlının rızkını veren , bana helâlinden hayırlı rızık ver, borçlarımda ödeme kolaylığı nasip et. Rızkımı bollaştır, verdiğin bedenimi zamanimi rızkımı senin yolunda tasadduk etmeyi nasip et. Bana Rabbim!
Gece bitti, gün ağardı, rızık aramak için işe gidenlerin yollarını rızıklarını açık, verdiğin rızıkları bereketli eyle..bizi her daim tevbe edip şukredenlerden eyle... Rabbim! Hayrurrahimin dualarımızı tövbelerimizi kabul eyle. amin ecmain..

fadikhatun

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
2,870
Takım
Beşiktaş
İnsanoğlu öfkeli iken söylediğini, birde çok sevindiğinde verdiği sözü bilmez imiş!
Geçmişin gayya kuyusuna dalmak, öfke kin nefreti artırır ve verilen kadere razı olmamak! Başlar...söylediğimizi kulak işitmez!..Sonrası pişmanlık!...
Bu kaderi veren Rabbime sığınma yerine isyana teşvik olur. Geçmiş iyisiyle kötüsüyle bırakmalı bu günü veren Rabbime hamd etmeli!!
Allahım beni dünümle bu günümle yaptığım ameli ve söylediğim sözü ile cehenneme odun etme!
Allahım bağışla! Dünyada iyilik ahirettte iyilik ver! Dünya ahirde selâmete Eren rızana kavuşan eyle!
Allahım yüreğimde sevgi merhameti eksiltme artır..
Senin rızan için seven sevilen eyle!!!Allahım!!..
Hani son derlerya!..
En son duam son nefesim gibi dualarımı kabul et!..
Allahım!..
Beni kulluğundan didarından ayırma!..Bir anlık dahi olsa beni bana bırakma!..
Allahım!..
Olurya en nihayetinde insanım beşerim şaşarım sana isyan ederim diye korkarım!..
Allahım!...
Beni isyandan haram olandan uzak teslimiyet tevekkül içinde helal olana emrine amade eyle!..
Allahım!..
Azabından gadabına, gadabından Rıza- i ilâhine senden sana sığındım affeyle, bize merhamet et!
Allahım!..
Amin Ecmain

fadikhatun

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
2,870
Takım
Beşiktaş
Elhamdülil-lahirab-bilâlemin.. Şükür ve hamd sanadır. Kâinattaki tüm. Sebepler Sen’dendir; Edep bizlerden. Etme bizi Ya Rabb; Edepsizlerden. Rabbim heryerde haddini bilen gönül aynasını silen mahşerde berat edip yüzü gülen kul eyle.. Rabbim.Nefsi sultan olan değil, imanı sultan, kalbi dirilerden, takvalı, ihlaslı kul eyle! Rabbim bizleri darlıkta ve bollukta her halimizle hamd ve şükreden kul eyle.... Rabbim verdiğin kadere Elhamdülillah, rızasına uygun ameller işlemeyi nasip eyle..
Rabbenâ tegabbel minnâ inneke entes semiul âlim ..
Bu mübârek gecede dualarımızı ibadetlerimizi, hayır ve hasenâhlarımızı sen kabul et..Ey Rahimur-Rahman olan...Allah'ım!...

...vuslat

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
17,360
Elhamdülil-lahirab-bilâlemin.. Şükür ve hamd sanadır. Kâinattaki tüm. Sebepler Sen’dendir; Edep bizlerden. Etme bizi Ya Rabb; Edepsizlerden. Rabbim heryerde haddini bilen gönül aynasını silen mahşerde berat edip yüzü gülen kul eyle.. Rabbim.Nefsi sultan olan değil, imanı sultan, kalbi dirilerden, takvalı, ihlaslı kul eyle! Rabbim bizleri darlıkta ve bollukta her halimizle hamd ve şükreden kul eyle.... Rabbim verdiğin kadere Elhamdülillah, rızasına uygun ameller işlemeyi nasip eyle..
Rabbenâ tegabbel minnâ inneke entes semiul âlim ..
Bu mübârek gecede dualarımızı ibadetlerimizi, hayır ve hasenâhlarımızı sen kabul et..Ey Rahimur-Rahman olan...Allah'ım!...
Amin amin amin????

fadikhatun

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
2,870
Takım
Beşiktaş
Amin amin amin????
Rabbim gönül muradını ferahlığını versin sevdiklerine sevenlerine bağışlasın kardeşim Rabbim razı hoşnut olsun sizden...
Rabbim nasıl ki adaletinle ve kudretinle gündüzü gece ile örtüyorsan, bizimde eksiklerimizi günahlarımızı rahmetinle settâr cc ismin ile ört..
Rabbim! Yuvalarımızı senin rızana uygun bir saadet diyarı yap. Ömrümüze bereket ver, kazancımızı helalinden ver. Rızana uygun şekilde yaşamayı nasip et..

Üst Alt