Yeniden Doğuş

• 🍂🍃Bu çağdan etinizle, kemiğinizle nefret edeceğinize bir şeyler yapın 🍃 Güzel bir şeyler 🍃Yerdekiler ve göktekiler desin ki "Orada güzel şeyler yapan birileri var. .🍂🍃

İhtiyar Delikanlı

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
419
Asla denmez ne anlama ve ne antılığını öğrenmek için meal ve tefsir bölümü vardır..

Bende sana desemki Namazı türkçe kıl veya kurtçe kıl yada hangi dil olursa onla kıl desem ne dersin ?

Ben sana Allah razı olsun desem mi hoşuna gider mutlu olursun yada Tanrı razı olsun desem mi 70 milyon olan tüm nufusa bu örneği uygulasak mesela ...?

Namazın kılınış şekli hangi dilde okunduğunu peygamberimiz öğretmiş, öyle kılınması gerekiyorsa birşey diyemessin. Ama Allah için tanrı kelimesini kullanmayın dediği bir hadis varmı. Yada o zamanın diğer dillerde konuşan insanlara Gott kelimesini kullanma. Xuda kelimesini kullanma dememiştir. İbadet ederken uyulması gereken kurallar vardır bunlar belirlenmiştir. Dinimizde böyle bir ibadet varmı. Allah kelimesini farklı dillerde kullanmak yasak diye
Ayrıca sen bana Allah razı olsun de ne dilde dersen de :=)

SiyahSancaktaR

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
6,273
Namazın kılınış şekli hangi dilde okunduğunu peygamberimiz öğretmiş, öyle kılınması gerekiyorsa birşey diyemessin. Ama Allah için tanrı kelimesini kullanmayın dediği bir hadis varmı. Yada o zamanın diğer dillerde konuşan insanlara Gott kelimesini kullanma. Xuda kelimesini kullanma dememiştir. İbadet ederken uyulması gereken kurallar vardır bunlar belirlenmiştir. Dinimizde böyle bir ibadet varmı. Allah kelimesini farklı dillerde kullanmak yasak diye
Ayrıca sen bana Allah razı olsun de ne dilde dersen de :=)
İbadet dili ile tek bir hadis söyle bana tek bir hadis :)

Rabbimiz Arapça indirmiştir değilmi burda hadis aramadan zaten Arapça ibadetimizi yapıyoruz..

İtikadımız ve inacımız emredileni dosdoğru uygulamaktır değilmi..

Senin mantığın ile namazda sureleri türkçe veya başa dilde okmakta beis yok caiz ..

Ayrıca yokuşa sürmen faydasız muhterem sokağa çık dene Tanrı razı olsun ve Allah razı olsun 2 kisinde kulllan ve tepkilere bak :)

Benim anlatmak istediğimi gayet iyi anlıyorsun da kabul etmek istemiyorsun nefsine ağır geliyor belki saygı duyarım...

Esmaul Hüsna dururken tanrı kelimesinde ki ısrar traji komik geliyor bana ..

Seni tenkid veya eleştirmiyorum baştan belirttim şahsına değil genele yorumum dedim...

SiyahSancaktaR

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
6,273
Yokuşa sürmek olsun hadi.
Sana anlatmak istediğim şeyi ateist birine anlatsam çoktan müslüman olmuştu mübarek :D

Rabbim seni iki cihanda güldürsün inş degerli muhterem kardeşim benim koptum ya :D

Ben zaten anlattım anladın zaten biliyorsunda beni deniyorsun canın sağolsun :)

Üst Alt