Yeniden Doğuş

• 🍂🍃Bu çağdan etinizle, kemiğinizle nefret edeceğinize bir şeyler yapın 🍃 Güzel bir şeyler 🍃Yerdekiler ve göktekiler desin ki "Orada güzel şeyler yapan birileri var. .🍂🍃

İhtiyar Delikanlı

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
419
Jake Fen isimli Macar adam eşini korkutmak için kendini asmış pozu verdi... Eve gelen es kocasını o halde gorünce bayıldı..Kapıyı açık gören komsu kadın içeri girince iki cesetle karşılaştığını sanıp evi soydu.Topladıklari ile çıkarken Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın korkudan öldü..Jake beraat etti..

uhibbu

????

Aldığı Beğeniler
38,008
Takım
Galatasaray
Ne okudum ben :hiiii:

Annemin köyünde geçen gerçek bir kesit geldi aklıma başlığından mütevellit

Karanlıkta genç bir kadın yolda yürürken
Önüne çıkıp korkutmuşlar kadın aklını yitirmiş korkudan.

İhtiyar Delikanlı

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
419
Çok örnek var böyle. Peygamberimizin bununla ilgili bir hadisi vardı. Bulursam paylaşırım

Onur

Geliştirici

Aldığı Beğeniler
4,814
Takım
Galatasaray
Şakanın dozunu kaçırmak bu olsa gerek.

İhtiyar Delikanlı

YD Üyesi

Aldığı Beğeniler
419
Eskiden okuduğum hadisi bulamadım. Ama korkutma maksatlı yapılan şakalara ilgili bu hadisi buldum.

"Her kim kardeşine -isterse ana baba bir kardeşi de olsa- (korkutmak üzere) demirle işaret ederse, onu bırakmaya kadar melekler o kimseye lanet ederler."

"Sakın sizden biriniz (din) kardeşine silah ile işaret etmesin. Çünkü işaret eden kimse bilmez ki belki Şeytan o silahı elinden kaydırır, işaret edilen adamı vurur da bu yüzden cehennemden bir çukura yuvarlanır."
(Riyâzu's-Salihîn, III, 293).

Üst Alt